Novoroční předsevzetí – najít si lepší práci!

Na konci roku lidé často bilancují. Dělají si takový malý souhrn toho, co se jim za uplynulý rok podařilo, a co by měli naopak zlepšit. Také takto uvažujete? A dáváte si novoroční předsevzetí? Velmi často si určujeme taková předsevzetí, která by měla zlepšit náš život. Například zhubnout, přestat kouřit, zdravě jíst a také najít si novou práci, pokud ta současná není podle našich představ. Jenže toužit po něčem je jedna věc a druhá je realizovat své sny. Pokud chcete najít lepší práci, poradíme vám, jak na to. 

Jaké jsou důsledky nespokojenosti v práci?

Každé ráno vstáváte doslova s nechutí do práce, netěšíte se ani na své kolegy a každý den doslova přetrpíte? V takovém případě je dobré začít uvažovat o změně. Důvody, proč vás práce už nebaví, mohou být různé. Ovšem důsledky bývají často velmi značné. Nespokojenost v práci totiž často zasahuje do našeho soukromého a rodinného života. Velké stresy pak mohou ovlivnit i naše zdraví. Navíc práce je dost, pokud máte praxi a snahu učit se novým věcem, není nutné zůstávat na jednom pracovišti jen proto, že se bojíte zkusit něco nového. Navíc se to velmi rychle odrazí také na vašem pracovním výkonu.

Nový rok – nová práce

Právě na konci roku dává výpověď nejvíce lidí. Na druhou stranu i zaměstnavatelé dávají takzvané „padáky“ nejčastěji právě v tomto období. Pokud jste se rozhodli vstoupit do Nového roku s novým zaměstnáním, nezapomeňte si pohlídat především tři věci – zápočtový list, reference o vaší práci a evidenci u zdravotní pojišťovny. Poté už vám nic nebrání najít si práci svých snů. 

Buďte iniciativní

Nečekejte, že vám spadne ideální práce do klína. Je třeba vyvinout značnou iniciativu a vzít vše do vlastních rukou. Základem je správně napsaný životopis. Jeho přípravě věnujte dostatečnou pozornost. Můžete si najít vzor strukturovaného životopisu na internetu nebo si nechat poradit v pracovních agenturách. Je vhodné rozhodit sítě, jak jen to jde. Tedy oslovit agentury, zaměstnavatele i známí. Také na facebooku jsou dnes založené různé skupiny zaměřující se na konkrétní pracovní pozice, například v marketingu. Většinou jde o uzavřené skupinky, stačí však jen požádat o členství a rázem se vám otevírají nové možnosti.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist