Neúspěšný pohovor

O krocích jak uspět při pracovních pohovoru jsme si již něco málo řekli, co ale dělat, když se vám nikdo neozve na zaslaný životopis, nebo neuspějete u přijímacího pohovoru?
 

Neodpovídání na e-maily není problém jen HR či personálních oddělení, ale i majitelů firmy a jednotlivců. Dnes a denně odkládáme nepodstatné e-maily a odpovídáme na ně, až si vzpomeneme, někdy na ně neodpovíme vůbec. To je to, na co musíte pamatovat. Když už životopis pošlete, počítejte i s tím, že na mnohé vaše snahy nikdo neodpoví.
 

Kromě toho je důležité prohlédnout si textový dokument, zda máte v životopisu uvedenou adresu, telefon a e-mail. Ve větších firmách je možné, že váš životopis zažije několik přeposlání než se dostane ke správnému člověku. Pak je těžko rozeznatelné, z kterého e-mailu jste ho odeslali vy. Proto nezapomeňte tuto drobnou, ale za to významnou informaci uvést.
 

Mnozí zaměstnavatelé v inzerátech zmiňují počet let praxe a další předpoklady k možnému přijetí. Tyto informace berte s nadsázkou. Důležitější je abyste se hlásili na pracovní pozice, na které máte dostatečnou kvalifikaci, praxe a další dodatky lze vyřešit až na místě pohovoru.

Co ale dělat když sestavíte kvalitní životopis, rozešlete pracovní pozice se svou kvalifikací, a přesto u samotného pohovoru neuspějete? Pokud vám u přijímacího pohovoru budou naznačovat důvody vašeho neúspěchu, nezapomeňte je, můžete na nich později zapracovat.

 

Obecně lze říci, že v takové situaci je dobré začít se učit nový jazyk nebo se zdokonalit v tom stávajícím. Zapracujte na počítačových dovednostech. Zkuste se naučit pracovat s novým programem, zlepšete svou práci v základním uživatelském rozhraní, naučte se psát všemi deseti apod. Často je i dobré najít si neplacenou praxi v oboru, což je ale samozřejmě náročné, proto toto doporučení platí především pro studenty. K nezaplacení jsou také nové kontakty. A nejdůležitější schopnost je umět mluvit. Když se naučíte dobře mluvit, nastudujete pár novinek v oboru, máte navrch oproti ostatním.
 

Hledání práce často připomíná boj s větrnými mlýny, ale nevzdávejte se. Udržujte si denní režim, ať nezlenivíte a věřte v to, že se vše v dobré obrátí.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist