Neplacená stáž i pro nestudenty?

Rozhodli byste se jako člověk, který je již několik let mimo školu jít na stáž? Mnozí tak učinili díky programu, který se pomalu chýlí ke konci. Proč se ale někdo rozhodne jít pracovat a navštěvovat zaměstnání, když za to nedostane peníze?
 

Co dělat, když ztratíte zaměstnání

Jestliže jste již nějakou dobu nezaměstnaní, můžete mít pocit zbytečnosti. Právě v tomto okamžiku byste měli zašít být aktivní a najít si víc než jen práci. Najít si zaměstnání je v dnešní době, kdy je více lidí než pracovních míst, složitější, než kdy dříve. Pokud chcete získat vyšší kvalifikaci a nechcete se vracet do školy nebo si udělat rekvalifikační kurz, vyzkoušejte stáž. Program, který nějakou dobu podporovala veřejnost i úřady nabízel možnost, vyzkoušet si zajímavou práci a získat praxi a stejně jste mohli pobírat podporu v nezaměstnanosti. Pokud se ale rozhodnete sami, mimo oficiální program, může nastat komplikace.
 

Získejte praxi ještě dnes

Úřad práce by se mohl dívat na váš pokus o získání praxe, tedy absolvování stáže, jako další zaměstnání, či brigádu. Potom byste mohli mít problémy se získáním podpory. Proto se před tím, než se pustíte na vlastní pěst do hledání pracovní stáže, poraďte s úředníky, zda je to možné a jestli neexistují nějaké limity a omezení. Až zjistíte všechny možnosti, zajistěte si e-mailové kontakty na HR specialisty a personalisty, kteří mají možnost rozhodnout, zda o stáži vůbec budou ve firmě přemýšlet. Sehnat stáž, by mělo být snazší, než si najít práci, ale i tak to nějaký čas může trvat. Vašim cílem by neměl být fakt, že jste si sehnali stáž. Jak se říká i cesta je cíl, proto se snažte vzdělávat v průběhu hledání a berte samotný průběh jako Váš cíl. Může pak jen chvíli trvat, než narazíte na to správné zaměstnání a stanete se zaměstnancem.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist