Nenechte se v práci paralyzovat únavou

Unavený pracující mužPodzim je neodmyslitelně spojený s nachlazením a větší únavou. Přechod z teplých letních dnů do zimy, málo slunce, sychravé počasí, to vše přímo nahrává virům. S tím jde ruku v ruce také pokles nálady a celková výkonnost se rapidně snižuje. Také máte pocit, že ráno vůbec nedokážete fungovat a odpoledne jste velmi unavení? Poradíme vám pár tipů, jak bojovat proti podzimní únavě a zlepšit tak svou pracovní výkonnost. 

Pohyb a relaxace

Zní to možná jako klišé, ale pohyb je nesmírně důležitý. I přesto, že se vám možná tolik nechce sportovat, jako v létě, ani není tolik příležitostí, stojí za to se přemoci. Pravidelné cvičení alespoň třikrát týdně vám zvedne náladu, posílí sebevědomí a vrátí ztracenou energii. 
 
Je až s podivem, jak málo umí lidé relaxovat. Jen si zkuste vzpomenout, kdy jste si skutečně odpočinuli? Naposledy na letní dovolené? Je na čase vyrazit do sauny, na masáž nebo si dopřát alespoň wellness víkend. Uvidíte, že po návratu se budete cítit doslova nabití energií. 

Zkuste zhluboka dýchat

Zkuste zhluboka dýchat. To můžete praktikovat i během pracovního dne. Cítíte se vyčerpaní a máte pocit, že pracovní den dnes vůbec nezvládnete? Využijte polední pauzy k procházce na čerstvém vzduchu (přeje-li počasí) a zkuste zhluboka dýchat. Dostanete tak ze sebe přebytečný stres a budete se cítit pozitivněji naladění. 

Nejméně příjemné úkoly udělejte jako první

Obvykle platí, že ty nejnepříjemnější úkoly nás podvědomě nejvíce stresují. Pokud je odkládáte na „pozdější“ dobu, jen si tím zbytečně přitěžujete. Zde tedy rozhodně platí pořekadlo: „co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra“. Udělejte nejprve ty náročné a složité úkoly a na odpoledne si nechte rutinní věci, které vás tolik nevyčerpají.
 
A co vy, máte nějaké osvědčené rady, jak se zbavit přebytečného stresu?
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist