Nemůžete se soustředit na práci? Řešením je změna prostředí

Známe to nejspíš všichni. Situaci, kdy naprosto nutně musíte stihnout určenou práci, čas běží a zničehonic přistihnete sami sebe, jak koukáte do zdi a řešíte, kolik by stála rekonstrukce kanceláře nebo co si uděláte k večeři. Zkrátka máte na mysli všechno, jenom ne práci, kvůli které na té nepohodlné, důvěrně známe kancelářské židli sedíte.

Článků o prokrastinaci a jak ji překonat je spousta. Možná až moc. V tomto článku se však nedozvíte, jak se překonat, abyste tu nepříjemnou práci už konečně dodělali. Naopak se pokusíme nastínit, jak by se z této nepříjemné práce dala udělat povinnost relativně příjemná. Řešení je v podstatě jednoduché – opusťte kancelář.

shutterstock_257040244_548Je samozřejmé, že spousta lidí je v rámci svých pracovních povinností pevně spjata s pracovištěm či přímo s kanceláří. Stále však přibývá těch, kteří mohou dělat svou práci stejně dobře v kanceláři jako i kdekoli jinde, kde je stůl a připojení na internet. Často ani ten stůl není třeba. Pokud tento článek čte zaměstnavatel, zkuste tuto možnost svým zaměstnancům aspoň občas umožnit. A je-li čtenářem zaměstnanec, ideální variantou je po přečtení tohoto článku v pracovní době v rámci prokrastinace zaklapnout notebook a vyrazit.

Pokud právě stojíte před budovou vašeho zaměstnání a přemýšlíte, kam je nejlepší vyrazit, aby vám tam bylo dobře a byli jste schopní pracovat, jste na správné cestě. Zřejmě nejlepším a nejčastějším řešením nastalé situace je výběr jedné z mnoha kaváren a čajoven, které vaše město jistě skýtá. Nevěřím, že by i v tom nejmenším městečku nebyla malá kavárna se sympatickou obsluhou, která by umožnila příjemně trávit pracovní dobu za poslechu hudby, pití dobré kávy či jiného nápoje dle libosti.

Možná tomu málokdo uvěří, ale v příjemném prostředí se i z nudné a rutinní práce stává menší nepřítel, protože se sami cítíte lépe než v kanceláři, která symbolizuje všechen ten čas, který tam musíte denně strávit prací.

Pokud nejste fanoušky kaváren, čajoven, restaurací a podobně, srovnatelně příjemné prostředí vám poskytne i park, knihovna, a dokonce se občas setkáváme i s lidmi, kteří chodí pracovat do muzeí či galerií, protože se tam zkrátka cítí dobře.

Poselství tohoto textu je tedy zjevné. Je-li váš zaměstnavatel nakloněn inovacím a pokud vám k práci stačí notebook, internet a elektrický proud, na nic nečekejte. Opusťte kancelář, protože život je všude jinde.  

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist