Nemáte peníze na cestování? Work and travel vyřeší váš problém

Léto se blíží a vy máte určitě spoustu cestovatelských snů. Při pohledu na účet však zjišťujete, že místo Kanady nebo USA se podíváte nanejvýš na Šumavu, a i to bude pro váš rozpočet značný zásah.

Pokud výše nastíněná situace pasuje i na vás, nezoufejte. Stále existují možnosti, jak strávit slunné dny v mnoha turisticky vyhledávaných oblastech po celém světě, a to za mnohem méně peněz, než si účtují cestovní kanceláře. Jednou z příležitostí je také work and travel.

shutterstock_611324477_640Work and travel je poměrně jednoduchý systém, který už léta umožňuje studentům, ale i ostatním lidem pracovat a následně cestovat v zahraničí. V zásadě jsou dva způsoby, jak toho docílit. Prvním je, že se spojíte s konkrétní agenturou, která s vámi bude konzultovat a zprostředkovávat veškeré další kroky. Jedná se o způsob jednodušší, méně stresující, ale na druhou stranu často nákladnější.

Dáno je to tím, že si agentury samozřejmě část peněz nechají pro sebe, ale zároveň jejich nabídky nejsou tím nejlepším, co byste v dané zemi našli, pokud byste intenzivně hledali na vlastní pěst. Jednoduše řečeno, pravděpodobně vám nenabídnou nejlepší brigádnickou práci, kterou region nabízí.

Způsobem druhým je hledání na vlastní pěst. Můžete narazit na skvělé nabídky, ale zároveň nemáte nikdy jistotu, že uspějete. To se s agenturou stát nemůže. Pokud tedy budete takto cestovat poprvé, doporučuje se využít služeb zavedených agentur. Budete si jistější.

A jak to tedy celé funguje? Na začátek je třeba si říct, že počáteční investice do tohoto projektu je nutná. A liší se případ od případu.

Některé agentury žádají, aby si účastníci sami platili dopravu, některé zase nenabízí placené ubytování a podobně. Ve výsledku však téměř vždy vyjde tato varianta velmi výhodně a po dvou měsících práce a měsíci cestování jsou cestovatelé v mírné ztrátě (v případech USA či Kanady), v Evropě, zejména západní, se dá naopak docela dobře vydělat.

Co se typů brigád a prací týká, nabízí v současnosti agentury již téměř vše, od tolik oblíbeného sběru jahod, přes au pair pobyty a pohostinské služby, až k plavčíkům na prosluněných plážích. Stačí si jenom vybrat a vyrazit na cestu, která může vám, stejně jako mnoha ostatním, změnit pohled na život.

 

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist