Nejlepší motivace? Touha po úspěchu

Nedaří se Vám motivovat své zaměstnance k větším výkonům? Klíč k vyšším ziskům a spokojenějším zaměstnancům je najít tu správnou motivaci. Motivací mohou být peníze. Když ale zaměstnanec pracuje jen proto, aby se mu každý měsíc objevil na účtu určitý počet peněz, nemůže či nechce zákonitě pracovat nad rámce svých povinností. Odpovědnost zase může zaměstnance brzo přivést k rozhodnutí, že nechce rozhodovat za tolik věcí. Nejlepší je, když je zaměstnanec motivován sám, bez našeho zásahu. Ale jak toho docílit?
 

Motivujte jen ty, kteří chtějí být motivováni

Nejlépe budete motivovat zaměstnance, kteří motivaci potřebují. Tedy ty, kteří i stojí o práci, za kterou jsou placeni. Nezáleží na tom, zda podnikáte ve strojním či technickém oboru anebo léčíte lidi, pokud nemáte zaměstnance, kteří dělají práci, která dává smysl hlavně jim, nebudete schopni zvýšit jejich pracovitost. Začít v motivaci je nejlepší ještě před tím, než zaměstnance máte, tedy u personálního oddělení. Prvním krokem je informace o pracovním místě. Kamkoli tuto informaci umístíte, zkontrolujte, zda popis práce odpovídá skutečně tomu, co zaměstnanec bude dělat a dostane.  Mylné informace vám přinesou jen další problémy. I výběr uchazečů a celkový průběh výběrového řízení by měl být promyšlený. Zaměstnanci, kteří projdou koly výběrového řízení, by měli o práci skutečně stát. Ta největší motivace se totiž dá probudit jen u zaměstnance, který má osobní vztah k práci a má ji rád.
 

Motivujte úspěchem

Pokud máte možnost, motivujte kariérním růstem. Zaměstnanci pak tolik nevadí, že pracuje na pozici běžného dělníka, když ví, že může po několika letech dosáhnout na vyšší pozici. Bude se i více snažit a dosahovat vyššího výsledků a tím i přinášet zisk firmě.
Motivace zaměstnanců je běh na dlouhou trať. Zvládnete ji ale lehce, pokud ji zařadíte do běžného pracovního procesu firmy, přeci jen by měla být motivace otázkou každého pracovního dne.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist