Nechtění absolventi

Mnoho lidí si myslí, že absolventi středních i vysokých škol nemohou získat zaměstnání kvůli jejich touze po penězích. Ano, jsou i takový, kteří nepřijmou zaměstnání jen proto, že jim nabízejí méně peněz než kolik by si představovali, ale mnohem častěji se stává, že jim žádnou práci nenabídnou. Na rozesílané životopisy dostávají převážně negativní odpovědi, pokud vůbec nějaké.
 
Je těžké jít studovat, investovat do sebe a svého vzdělání peníze a pak zjistit, že o Vás nemají zájem. Největší kámen úrazu je požadavek téměř všech možných zaměstnavatelů, a to: „minimálně 2 roky praxe.“ Něčeho takového snadno dosáhnete, když získáte práci, ale když Vám ji dát nechtějí, jak můžete získat své dva roky praxe?
 
Opět se vrací praxe do škol. Technické obory mývají střídavě výuku a praxi, umělecké tvoří často i v rámci teoretické výuky, ale co humanitní? Mnoho humanitních oborů praxi nemívá. Když už se nějaká naskytne, její délka neodpovídá požadovaným dvou rokům ani v rozsahu několikaletého studia.
 
Proto se mnoho mladých lidí uchyluje ke stážím. V rámci vysokých škol, lze vyjet na stáž i do zahraničí a odložit si tak studium. Pokud však chcete studovat dál, nabízí se Vám prostor mezi ročníky, tedy o prázdninách. Spousta známých firem využije Vašich dovedností v rámci několikaměsíční prázdninové pauzy. Získá tak pomocnou sílu, kterou „jen“ zaučí a vy se pomalu dostanete na pomyslnou čáru dvouleté praxe.
 
Sehnat práci není snadné v jakékoli době, vždycky se najdou pro a proti. Vždy tu bude otázka nízkého platu, anebo nevyhovující zařazení. Obojí je možné změnit, někdo výměnou zaměstnání, jiný postupem na lepší pracovní pozici. Pokud tedy vycházíte školu, zkuste nejdřív slevit ze svých nároků, anebo si zajistit neplacenou stáž.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist