Nebojte se pohovoru po telefonu

Některé firmy řeší své pohovory telefonicky. Není to úplně běžná praxe, ale setkat se s ní můžete. Někdy zaměstnavatelé k telefonickému pohovoru přistupují jako k předkolu opravdových pohovorů. Například pokud se sešlo více zájemců o práci, může se desetiminutovým telefonickým pohovorem ušetřit čas a na skutečný pohovor, který běžně trvá kolem hodiny se probojuje jen několik nejlepších.

calling-cellphone-communication-859264_1536Základem je mít přehled, kam všude jste zaslali svůj životopis. Personalistu zrovna nenadchne, pokud se vám představí a vy stále nebudete mít jasno o koho se jedná. Naopak byste měli být o firmě informovaní a být připraveni vést o ní hovor.

Zároveň se ale nebojte říct, že se vám hovor právě teď nehodí. Personalista ví, že když volá v předem nedohodnutý čas, tak vám to nemusí vyhovovat. Pokud jste v autě, na rušném místě, v práci, na úřadě, zkrátka kdekoli, kde se buď nehodí telefonovat nebo se nemůžete na hovor soustředit, řekněte to. Personalista to pochopí a dohodne se s vámi na jiném vyhovujícím čase. Tento nový čas se už ale snažte dodržet a být dostupní.

Soustřeďte se na vše, co slyšíte, ať vám nic neunikne, po telefonu je totiž těžší všemu hned rozumět. Něco jste špatně slyšeli? Hned se ptejte, ať nejasnost nezanikne pod nánosem nových informací. Buďte však slušní a neskákejte do řeči. Po ukončení hovoru nezapomeňte poděkovat, slušnosti si zaměstnavatelé cení.

A jaké otázky vás čekají? Nejspíše takové ty pohovorové klasiky. Otázky na studijní a pracovní zkušenosti, vaše kvality a předpoklady pro danou pozici a proč máte o pozici zájem či proč by měl mít nový zaměstnavatel zájem o vás. Tak buďte připraveni, ať vás telefon nezaskočí.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist