Mikropráce - O co jde?

Klasická práce na 8 hodin denně 5 dní v týdnu láká čím dál méně lidí. Na popularitě získávají zkrácené úvazky, práce na volné noze, sdílená pracovní místa a jiné alternativní formy práce. Jednou z nich jsou takzvané mikropráce. O co jde?

shutterstock_109445510_726Nejčastěji jsou mikropráce využívány jako přivýdělek. Už ze své podstaty jimi jen těžko nahradíte základní příjem. Mikropráce mají v Česku mnoho podob, ale nejčastěji se s tímto pojmem spojují jednorázové drobné práce, kde ihned po dokončení práce dostanete zaplaceno. V tom je i jejich kouzlo. Žádné úvazky, prostě odpracujete svoje a dostanete ihned zaplaceno.

Mikroprací se často rozdělují větší zakázky, protože na jednotlivé drobné práce je lepší oslovit specialisty, kteří perfektně zpracují jeden konkrétní úkol. Nemusí přitom rozumět zbytku prací, na těch zase zapracují skrze mikropráci jiní. Často takto pracují v IT, technologických oborech nebo v marketingu.

Ale mikropráce nejsou jen výsada pracovníků z kanceláří. Takovou mikroprací může být i jednorázová pomoc pokrývače při rekostrukci domu. I zde namísto celé specializované firmy, která vám vše udělá od základů po střechu můžete sáhnout po jednorázové práci od mnoha lidí. Velmi pravděpodobně tak ušetříte zajímavé peníze. Proto se mikropracím tak daří. Jsou výhodné pro pro pracovníky i ty, kteří mikropráce nabízejí.

A jak vidíte, mikropráce není výsadou několika málo profesí. Dokonce věříme, že většina z vás už nějakou mikropráci dělala. Pokud vás tedy někdo osloví a použije tento termín, nemusíte se ničeho bát.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist