Máte dvě pracovní specializace – kterou si zvolit?

Zvládnete si udělat dvě pracovní specializace během svého života. Avšak poté při hledání nové práce před vámi stojí rozhodnutí – kterou z nich zvolit? 
 
Je potřeba pečlivě zvážit několik faktorů. Nejdůležitější je samozřejmě váš postoj k dané pozici, avšak když ve své volbě i tak váháte, máme pro vás 3 body, na které se můžete sami sebe zeptat a třeba vám to pomůže ve finálním rozuzlení tohoto problému.
 
1) Která práce mě baví více?
Musíte si vyjasnit hned na začátku, jaká je vaše motivace do dané pracovní pozice. Děláte ji rádi? Baví vás více než druhá? Ale třeba vám za ni dají o něco menší mzdu? To je pak těžké rozhodování, my to víme. Avšak je nutné si uvědomit, že ačkoliv je finanční přilepšení mnohdy častější volba, není to vždy nejlepší řešení. Při následném dlouhotrvajícím znechucení z vykonávané práce se může lehce stát, že stejně posléze stejně po čase odejdete, protože přijde vyhoření.
 
2) Je pro mě finanční ohodnocení na prvním místě?
Výše mzdy je pro mnoho lidí jediným faktorem, jenž zvažují při svém rozhodování, kterou pracovní nabídku zvolit ze svých specializací. Bohužel to není vždy to jediné správné rozhodnutí, jak jste si již mohli přečíst výše. Samozřejmě je nutné brát v potaz i nabízený plat, přece nebudete mít místo 20 000 Kč jen 11 000 Kč, ale i tak pečlivě své rozhodnutí zvažte. Někdy je lepší mít o tisícovku méně, než se zbytečně trápit.
 
3) Jsem ochoten/na dojíždět kvůli práci?
Třetí bod je překážkou jen pro některé uchazeče. Avšak často se stává, že lidé se rozhodnout pro pracovní pozici ve svém městě jen kvůli tomu, že nechtějí dojíždět. Je to na každém z vás, jaké má priority a potřeby, ale je nutné se rozhodnout podle toho, co pro vás bude nejpříjemnější varianta. Každopádně doporučujeme zjistit, zda náhodou firma, ke které se hlásíte, nenabízíme příspěvky pro dojíždějící – byla by škoda tento fakt opomenout při rozhodování. 
 
Odpovězte si na tyto tři základní body a vaše rozhodová mezi specializacemi bude o něco snadnější. Nenechte se ovlivnit jen výplatou, uvažujte do budoucnosti, co je pro vás nejvíce přínosné. 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist