Máte dovednosti, které v práci neuplatníte? Nabídněte je veřejnosti

„Musím sedět v kanceláři a přepisovat tabulky, a přitom umím péct perfektní kváskový chleba.“ Kolik z nás si už za život řeklo tuhle větu. No dobře, nejspíš nikdo. Ale zkuste si dosadit místo pečení chleba třeba tvorbu webů, výrobu přírodní kosmetiky, reflexní masáže chodidel, vědomý tanec nebo spisovatelské tipy a triky. Naučte ostatní a vydělejte si.

shutterstock_254485444_626Lidé se v poslední době stále více chtějí učit novým věcem a na internetu fungují portály, které propojují ty, kteří se chtějí něco naučit s těmi, kteří to ostatní chtějí naučit. 

 

Kaučem snadno a rychle

Je to v podstatě úplně jednoduché. Řekněme, že umíte skvěle hrát na ukulele. Je to sice chvályhodné a máte můj obdiv, ale upřímně řečeno, k čemu vám to při práci v kanceláři bude. Není nic snazšího, než jít na specializovaný web a vytvořit si projekt.

Rychlokurz ukulele ve třech lekcích nezní možná příliš promyšleně (a proto bychom měli navštívit kurz reklamy a propagace), ale třeba to někoho zaujme. Stanovte místo, čas a minimální počet lidí potřebný k uskutečnění tohoto kurzu. Popište váš plán, stanovte cenu a odklikněte. Nyní už nezbývá než čekat.

Člověk si říká, že v dnešní uspěchané době nemá nikdo chuť ani čas se učit hrát na ukulele nebo péct kváskový chléb. Opak je však pravdou, protože oba tyto kurzy jsou na různých webech beznadějně vyprodány. Spousta projektů, do kterých byste to nejspíš neřekli, sklízí nevídaný úspěch. Pokud máte v hlavě plán, jak si ze svého know-how udělat byznys, je tato příležitost právě pro vás.

Hlavní však je, že této hře není poražených. Pokud to vyjde, gratulujeme a budeme držet palce do budoucna. Pokud by se stalo, že o kurz neprojeví zájem dostatek lidí, aspoň jste to zkusili. Může to vyjít příště a kdoví, s čím nakonec prorazíte. Vždyť desítky lidí navštěvují i kurz terapie prostřednictvím háčkování.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist