Manažer je zaměřený na úkol, ale co zaměstnanci?

Manažeři v různých firmách, ať už se jedná o výrobu nebo služby, jsou jinak zaměření. Všeobecně by se dalo říct, že na lidi, tedy zaměstnance, by měl být primárně zaměřený manažer, který pracuje ve službách. Ty totiž vyžadují různá specifika, mezi která patří i vztah zaměstnavatel, zaměstnanec a nadřízený a podřízený. Dobré vztahy zahrnují především vzájemnou toleranci, přizpůsobivost a slušnost. Mimo to by měl manažer neustále motivovat své podřízené k ještě větším výkonům a měl by se starat o jejich psychickou pohodu, aby se pak i k zákazníkům chovali příjemně.
 
Obdobně by to mělo vypadat u vedoucího či manažera administrativy a snad nejvíce založeným člověkem na zaměstnance by měl být ten, co vede tým. V tomto případě by se už nemělo jednat jen o manažera, ale lídra, za kterým tým půjde a bude mu věřit. A naopak lídr věří ve své zaměstnance.
 
Zaměstnanci jsou ale často opomíjeni u těch manažerů, kteří jsou zaměřeni na úkol či cíl. Přestože by se zde měl existovat nějaký trojúhelník rozložených priorit, kdy by lidé, cíl a úkol měli být na stejné úrovni, opak je pravdou. Mnohdy se totiž z trojúhelníku stává dvojička, která zní pouze takto: úkol a cíl. Zaměstnanci by jako nebyli. Často se setkáváme s těmito manažery ve výrobě, či logistice. Takový manažer může z krátkodobého hlediska dosahovat velkých výsledků. Dosáhne vydělat hodně peněz s málo náklady. Ale dobrý pracovníkům se po čase přestane líbit jejich nízký plat a chování nadřízeného. Buď jen přestanou pracovat, anebo odejdou a vystřídá je někdo, kdo v životě nepracoval a ani pracovat vlastně nechce. V tomto okamžiku, který může přijít do pěti let, se stačí podívat na výsledky podniku. Zatímco dříve, tu stejnou práci odvedli dva lidé, dnes ji nejsou ve stejném čase schopno udělat čtyři a práce se tak prodražuje. 

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist