Linkedin z druhé strany aneb Jak komunikovat jako firma

V současné době velké konkurence a pocitu neomezených možností je zapotřebí být skutečně všude, aby vám nějaká z již zmiňovaných příležitostí neutekla. Být všude ale taky není zrovna nejlepší. Jaká je tedy ta správná cesta? No přeci jen zlatý střed. Vyberte komunikační kanály, ve kterých je zapotřebí být vidět a zbytek nechte na jiných.
 
Co se týče Linkedinu, zde byste si měli vybírat. Otázka zda budete, či nebudete na Linkedinu by měla záviset jen na vás a vašem podnikání. Zkuste si nejdříve zodpovědět následující otázky.
 
  • Je zapotřebí být viděn v odborných kruzích?
  • Budu aktivně komunikovat s odbornou veřejností?
  • Chci hledat potencionální uživatele či zaměstnance?
     

Je zapotřebí být viděn v odborných kruzích?

Na tuto otázku byste si měli odpovědět jako první. Linkedin totiž shromažďuje především uživatele, kteří se zajímají čistě o odborné záležitosti. Ať už v oblasti marketingu, nových technologií, financí, strojírenství anebo třeba elektroniky. Každý z nich si hledá okruhy zájmů, které jim pomohou v dosažení práce. Pokud si na tuto otázku nedokážete odpovědět, zkuste se podívat na několik svých největších konkurentů, zda jsou oni na Linkedinu. Pak se budete rozhodovat snadněji.
 

Budu aktivně komunikovat s odbornou veřejností?

Aktivní komunikací se nemyslí odpovídání na dotazy. Jako firma můžete například založit skupinu, kde budete vést řízenou komunikaci na téma vašeho oboru. Nebo můžete sdílet zajímavé odkazy prostřednictvím profilu. Jednoduše tak odkážete na svůj blog či webové stránky. Zapojením se do komunikace, tedy sdílením a odpovídáním na dotazy získáte více, než byste si mohli představit.
 

Chci hledat potencionální uživatele či zaměstnance?

Linkedin se může stát výborným komunikačním kanálem, kde nejenže budete hledat potencionální zaměstnance, ale díky aktivním příspěvkům a komunikaci ve skupinách můžete získat i možné kupující, kteří se stanou věrnými zákazníky.
 
Přestože je Linkedin zadarmo, firmy mají tuto službu v určitých fázích zpoplatněnou. Je tedy zapotřebí projít všechny možnosti a spočítat, zda se vám to i tak vyplatí.
 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist