Linkedin aneb Personální agentura si vás najde

Slyšeli jste někdy, že by sociální síť dokázala najít práci? Jedna to skutečně umí. Je jí Linkedin. Pokud jste o něm prozatím neslyšeli, určitě si těchto pár řádků přečtěte, možná vám ukážou novou cestu v hledání zaměstnání.
 
Linkedin je velice specifickou sociální sítí, která se podobá online profesnímu životopisu. Váš profil je vlastně CV, neboli životopis. Máte vlastní zeď, kam můžete psát své nápady, sdílet zajímavé odkazy a vidíte obdobnou aktivitu od vašich kontaktů, se kterými můžete navázat spojení.
 
Linkedin je ideálním prostředím, skrz které potencionálně najdete své budoucí zaměstnání. Jedním ze způsobů je aktivní vyhledávání volných pracovních příležitostí. Druhou možností je sledování e-mailů, jelikož Linkedin pravidelně zasílá pracovní příležitosti, které by vás mohli zajímat. Anebo si vás vyhlédne personální agentura či HR manažer konkrétní firmy a osloví vás.
 

Kvalitní profil je základ

Stejně tak jako u životopisu, i na Linkedinu, byste si měli dát pečlivě záležet na svém osobním profilu. Hned v úvodu je vyžadována fotka. Nedávejte tam jen tak ledajakou, vyberte skutečně tu nejlepší, anebo raději nejvíce reprezentativní. Uvědomte si, že se na ni budou dívat vaši potencionální zaměstnavatelé. Na základních osobních údajích snad není co pokazit, ale i tak si dávejte pozor na gramatické chyby. 
 
Dejte si záležet na popisu předchozích pracovních příležitostí. Pouhá informace co a kdy nestačí. Rozepište se o náplni práce, a pokud máte, nebojte se ukázat vaše pracovní výstupy. Pokud máte za sebou nějaké projekty, školení či vítězství, pište to. Prodejte každou drobnost ve vašem životě. Stejně tak dovednosti. Nebojte se napsat vše, co umíte.
 

Jak o sobě dát vědět

Zkuste najít své přátele, potvrďte jim dovednosti, popř. napište nějaké hodnocení. Pokud se budete chtít aktivně zapojit do diskuzí, přidejte se do tematických skupin. Kromě toho můžete na vlastní zeď psát, co vás napadne. Ale to prosím nedělejte. Sdílejte a pište pouze věci k tématu, jiné se sem nehodí. Pokud se budete rozhodovat kde sdílet zajímavý odborný článek a kde fotku vašeho mazlíčka. Vyberte si pro článek Linkedin a pro mazlíčka raději jinou sociální síť. Takhle se můžete aktivně pokusit najít nové pracovní možnosti a navázat zajímavé kontakty v oboru.
 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist