Kreativní zaměstnanec

Každý zaměstnavatel by si přál zaměstnance, který přinese firmě zisk. Jak toho ale docílit? Základní schopností takového zaměstnance by měla být kreativita. Kreativita v komunikaci s klienty, kreativita v inovaci výrobků, kreativita v běžném i pracovním životě.
 
Slovo kreativita za sebou mimo jiné skrývá dobré komunikační dovednosti, schopnost rychlé reakce, výmluvný projev, nápaditost při tvorbě nových produktů a správný selfmanagement i timemanagement.
 
Kreativní lidé ale často přináší kromě skvělých nápadů a bravurních komunikačních dovedností i problémy. Může to být například nedochvilnost, nedodržování deadlinů, neschopnost práce v týmu apod. Kreativec žije ve svém vlastním světě. Ten má jiný řád, než svět zaměstnavatele. Den začíná až někdy kolem poledne a končí brzy k ránu. Povinnosti neexistují, jen to, co chce a nechce sám udělat a sám zvládnout. Každé pozitivum za sebou skrývá negativa. Nejlepší kombinace zaměstnance by pak logicky byl kreativní businessman. To ale bohužel nebude nikdy fungovat. Buď bude o to horší kreativec, anebo o to horší businessman.
 
Uvědomme si, že kreativní lidé jsou pro každou firmu určitým přínosem i trápením. Proto je dobré se s nimi naučit pracovat a podporovat jejich tvůrčí nadání, nikoliv ho omezovat.
 
Kreativní může být i běžný zaměstnanec v provozu. Tato kreativita se pak může projevovat v detailech. Efektivita takového zaměstnance je pak značná. Nevyrábí tolik zmetkového zboží a dává do svých produktů i kousek sebe. Právě tuto kreativitu je dobré v zaměstnancích podporovat a dlouhodobě na ní zapracovat. Vytvořit propojení mezi produktem, značkou a zaměstnancem. Aby to nebyla jejich firma, jejich výrobek a jejich peníze, ale jeho firma, jeho výrobek a jeho peníze.
 
Kreativita je v každém z nás, musíme ji rozvíjet, zapracovat na ní a snažit se ji zaměřit na správný cíl. Stačí mít jen dobrou oporu v zaměstnavateli a pozitivní přístup k práci.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist