Když je čas jít dál aneb jak poznáte, že je čas změnit práci

Každý si jednou za čas položí otázku, jestli to, co dělá, má skutečně smysl. Nakonec však většinou v práci zůstane, protože co kdyby jinou nenašel, nemůže si dovolit tři měsíce hledat jinou práci nebo prostě už nemá dostatek energie na změnu a nový začátek.

Zeptejte se však sami sebe. Kdy už je opravdu pozdě na nový start? Správná odpověď je, samozřejmě, nikdy. Jak tedy poznat, že vaše práce už pro vás není to pravé a je čas na změnu? Právě na to se pokusíme odpovědět v tomto článku.

Magický trojúhelník každého zaměstnance

Je to stejné jako u studentů. Nedá se stíhat všechno. Zaměstnanci a vlastně všichni pracující nejčastěji operují se třemi základními proměnnými. Jedná se o práci, čas a život. Pokud vás práce baví a naplňuje vás, máte splněn první bod, stojí vás to ale mnoho času, takže už ho moc nezbude na mimopracovní život. Když upřednostníte rodinu, nebude zase moc času na kariéru. Je to vcelku logické.

shutterstock_532207159_1152Záleží vždy jenom a pouze na prioritách. Pokud je vaše životní priorita trávit co nejvíc času s rodinou a nemáte pracovní ambice, nemá smysl měnit práci. Protože zde nezáleží na tom, jakou práci děláte, protože stejně budete pouze čekat, až se vrátíte domů. Pokud však cítíte, že máte světu co nabídnout, ale práce vás již nenaplňuje, je čas na změnu. Nezaměňujte však smysluplnost práce s leností. Každému se občas nechce do práce.

Nejsnazší to mají ti, kterým život a práce splývají v jedno. Kdo svou prací žije, nemusí a nechce nic měnit. Otázka však je, jestli si život v práci bez času na nic jiného, nevybere svou daň v pozdější fázi vašeho života, kdy už práce nebude na prvním místě, ale času na rodinu bude pryč.

Pokud jste překvapení, že jste se nedozvěděli, jestli máte v současné práci zůstat, máte pravdu. Škatulkovat totiž v tak velkých rozhodnutích, jako je změna práce, není možné. Co ale rozhodně můžete, je zamyslet se nad vašimi životními prioritami a určit si, pro co vlastně chcete žít.

Jen těžko totiž můžete mít vše. Ale i takové případy jsou a třeba budete mezi těmi šťastlivci.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist