Kdy má smysl změnit zaměstnání a co pro to udělat?

Jste v dosavadní práci nespokojení a chcete změnit práci? Pak vězte, že nejste zdaleka jediní. Změnit práci však chce určitou dávku odvahy. Důvody nespokojenosti bývají různé, nejčastěji se jedná o finance, dojíždění, kolektiv, neshody s nadřízeným nebo jde o potřebu pracovat v jiném oboru. A jak se říká, změna je život. Čas od času je zkrátka dobré udělat ve svém životě nějakou větší změnu, ať už je to v osobním, nebo v pracovním životě. 

Kdy je vhodné poohlédnout se po nové práci?

Jakou zvolit profesi?Pokud se vám do práce vyloženě nechce, chodíte tam s velkou nechutí, jste neustále ve stresu a také peníze nejsou podle vašich představ. Poznáváte se alespoň ve dvou uvedených příkladech? Pokud ano, je čas přemýšlet o změně zaměstnání. Nemusíte hned dávat výpověď a modlit se, že za dva měsíce něco najdete. Poohlížet se po nové práci lze průběžně. Pokud máte nějaký vysněný obor, ve kterém nemáte dostatek zkušeností, můžete zkusit absolvovat kurz nebo školení. 
 
Někteří lidí pracují léta v jedné firmě a sami nedokážou říci, zda jsou spokojení či ne. Zapadnou tak do stereotypu, který však může být velmi záludný. Po tolika letech už vám vaše dosavadní práce nemá co nového nabídnout a vy se tak ani nemáte důvod snažit být lepší. Sedíte si na svém teplém místečku a rutinně provádíte to, co se po vás vyžaduje. To je ovšem kontraproduktivní jak pro vás, tak pro firmu. 

Jak se rozhodnout?

Změna zaměstnání obvykle vyžaduje určitou přípravu a také trpělivost. Zkuste se na svou dosavadní práci podívat s odstupem a udělat si takovou bilanci pro a proti. Pokud plusy převažují nad mínusy, je vhodné zamyslet se, zda by nebylo vhodné ještě zůstat. Pokud však zjistíte více záporů, není o čem přemýšlet. 
 
Dalším důležitým aspektem jsou vaše cíle do budoucna. Chcete vydělávat více? Děláte to, co vás baví, nebo byste chtěli zkusit něco jiného? Pokud si nejste jistí, můžete se obrátit na kariérního kouče. Probrat s ním jednotlivé aspekty a společně najít vhodné řešení.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist