Kdo je nositelem informací ve vaší firmě? Top management to většinou nebývá!

Top management je většinou přesvědčen o tom, že ví všechno nejlíp. A ono to tak i do určité míry je. Je určitě zdrojem informací, znalostí a know-how. Kdo ve firmě pije, kdo krade a kdo nechodí včas ví ale úplně jiná část firmy. Ta, která se označuje jako linioví zaměstnanci. Bez nich by podnik nefungoval.
 

Vrátná, uklizečka a dělník vědí víc, než ředitel

Předchozí zjištění není novinkou. Vždycky se to tak nějak vědělo, ale nikdo se nezeptal. Komunikační šumy a problémy ve výrobě a následně i prodeji bývají způsobené především tou velkou propastí mezi liniovými zaměstnanci a top managementem. Ten se totiž tváří jako nedotknutelný a zapomíná na to, že každý jeho zaměstnanec je do určité míry nositelem informace, a jak s touto informací naloží je jen na něm. Ať má ve smlouvě uvedené cokoli. Informací nemusí být jen super tajný recept výroby, může to být jen část pracovního postupu, u které je zrovna on přítomen. Anebo tajné informace tzv. ze zákulisí. Informace ve firmě tedy nejsou jen návody a postupy výroby, ale také interní drobnosti, které ačkoli se nezdají důležité, mohou v nesprávných rukou firmě hodně ublížit.
 

Loajální zaměstnanec je nejlepší nositel informace

Loajální zaměstnanci jsou výkonnější a v závěru vyjdou zaměstnavatele na nejméně peněz. Vyrábí totiž kvalitní produkty s nízkou mírou odpadu. Není to totiž jen v šikovnosti zaměstnance, ale také v chuti pro firmu udělat něco navíc. Takže zatímco vy přidáte takovému zaměstnanci o 10 Kč na hodinu více, on vám hodinově ušetří dvakrát tolik. Nerozbije tolik výrobků, najde způsob jak snížit odpad a navíc bude o vás šířit dobré jméno. Neměli byste tedy omezit informovanost svých zaměstnanců a přidat do pracovní smlouvy odstavec o maximální mlčenlivosti, protože takto si zaměstnance nezískáte. Za to slušným jednáním a důvěrou ano.


 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist