Kde končí dobré podnikatelské nápady?

Rodina, finanční situace, životní jistoty a mnoho dalšího. To vše jsou nejčastější důvody, proč končí dobré nápady s velkým potenciálem nenaplněny. Člověk by řekl, že když má někdo dobrý nápad, někteří říkají nápad za milion, měl by všeho nechat a vrhnout se na něj, ať to stojí, co to stojí. Realita je však jiná.

Není na škodu si jednu podobnou situaci představit. Paní Průměrná celý život toužila mít vlastní pekárnu, protože má jedinečný recept, který se v jejich rodině dědí již od 19. století. Po škole začala pracovat ve státním sektoru s cílem našetřit peníze na vysněný podnik. Mezi kolegy si však po nějaké době našla partnera, vzali se a prvním společným rozhodnutím byla hypotéka na nový byt. Takže projekt Pekárna odložen.

shutterstock_638080018_1123Když situace začala opět vypadat nadějně, protože paní Průměrná dostala přidáno a podařilo se jí nastřádat peníze, aby si mohla vzít další půjčku. Dozvěděla se však, že je těhotná. A v tomto okamžiku je budoucnost na dalších nejméně 18 let jasná. Je přece třeba vytvořit dítěti jistoty a není možné riskovat kvůli jednomu nejistému snu.

Když už dítě dospělo a osamostatnilo se, přišel na řadu další problém, protože paní Průměrná byla už „semleta“ systémem celoživotní jednotvárné práce. Hypotéka je už sice téměř zaplacena, ale energie je málo. Do důchodu už navíc není tak daleko a když ještě pár let vydrží pracovat, nebude se muset strachovat, že zůstanou s manželem svému synovi lidově řečeno viset na krku.

A tak se stalo, že paní Průměrná svou společenskou úlohu sehrála dokonale. Zvládla vychovat dítě, spolu s manželem zabezpečit chod domácnosti a zajistit své přežití v důchodovém věku. Vlastně to byl pěkný život, nebýt jedné kaňky na kráse, jednoho nápadu průměrného člověka, který nebyl naplněn.

Paní Průměrná tak trochu věřila, že by její syn, do kterého investovala tolik času, mohl jednou otevřít pekárnu pro ni. On má však skvělý nápad na systém zabezpečení rodinných domů. Chtěl by však něco vydělat do začátku, tak zvažuje práci ve státním sektoru. Na pohovoru se mu líbila jedna budoucí kolegyně, tak uvidíme, jak to celé dopadne.

 

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist