Kde hledat brigádu na zimu?

Letní brigády a sezónní práce jsou všem dobře známé. Práce ve stavebnictví, zemědělství, v restauracích, na stáncích... práce je spousta a vybere si každý. Ale když se kalendář překlopí k podzimu a teploty začnou klesat, mnoho lidí musí hledat znovu. Tentokrát na zimu. Mohlo by se zdát, že v zimě práce žádná není, ale nebojte se, tak zlé to zase nebude.

 shutterstock_365179445_660

Stejně jako v létě, i zde jsou brigády krátkodobé a dlouhodobé. Začneme u těch krátkodobých. Těch je nejvíce před vánoci. Sklady, e-shopy a doručovací firmy musí zvládnout vánoční nákupní horečku a s kmenovými zaměstnanci nemají šanci. Hledají proto brigádníky, kteří pokryjí shon posledních pár týdnů před vánoci. Před vánoci je shon i po hosteskách, které budou prezentovat nejrůznější výrobky. Často jich je každý den v jednom nákupním centru i několik.

 

Pak jsou tu brigády vyloženě vánoční. Třeba na stáncích při vánočních trzích nebo prodeji vánočních stromků. I zde se bavíme v podstatě o práci na prosinec. Ještě větší rychlovka je prodej kaprů. Za pár dní se tu dají vydělat slušné peníze, ale stát celý den v zimě a mokru není pro každého, tomu rozumíme.

 

Kdo hledá něco dlouhodobějšího, může se poohlédnout po práci na horách, kde je hlavní sezóna. Místa jsou v pohostinství, hotelích, sportovně založení mladí lidé najdou brigádu přímo na svahu jako instruktoři a animátoři. Největší nával je na horách vždy o víkendu, takže u této práce musíte počítat s tím, že vlastní volný víkend si většinou neužijete.

 

U zimních brigád platí, že své zkušenosti z léta můžete snadno přenést i do zimní sezony. Část brigád se totiž nemění. Pohostinství a hotely mají místo vždy. V létě u vody, v zimě na horách. Pokud jste v létě pracovala jako servírka, nebude problém sehnat stejnou brigádu i v zimě na horách.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist