Je vám už 50 a více let? Na trhu práce máte ještě šanci!

Pokud se řadíte k věkové skupině 50+ a bohužel jste ztratili dosavadní práci nebo byli nuceni odejít, tak se pravděpodobně obáváte toho, že vás ve vašem věku už nikam jinam nevezmou a vy zůstanete až do důchodu na podpoře. Není to tak docela pravda! 
 
Lidská populace v celé Evropě stárne a s ní se přizpůsobuje také pracovní trh. V minulosti se mnohdy stávalo, že po padesátce už vám práci nikdo nedal, ale nyní se situace mění a bude v tom pokračovat i v následujících letech.
 

Firmy hledají zkušené pracovníky

Pracující ženaČím dál tím více společnosti si v České republice i ve světě uvědomuje, že bez kvalifikovaných a zkušených lidí nemůže jejich obchod, společnost nebo třeba výroba správně fungovat. Díky tomu se nyní stávají lidé po padesátce lukrativní skupinou, které si zaměstnavatelé čím dál tím více váží. Mají k tomu jeden hlavní důvod – mnohdy totiž takový člověk zastane i desetkrát lépe funkci, která by mladšímu kolegovi bez zkušeností trvala déle a neudělal by ji kvůli malé praxi dostatečně kvalitně. Je to ostatně logické – s roky života nabírá člověk vědomosti i zkušenosti a firmy na tuto věc začínají pohlížet čím dál více.
 

Úřad práce má řešení pro 50+

Když budete registrovaní na pracovním úřadě, je možné využít programu JDI DÁL! 50+, který je speciálně určený pro lidi v této věkové skupině. S jeho pomocí mohou uchazeči využít uceleného komplexu vzdělávacích i poradenských aktivit. Samozřejmostí je také možnost rekvalifikace. 
 
Je jasné, že určité pozice už někteří padesátníci nebudou schopni vykonávat kvůli zhoršenému zdraví nebo při potřebě větší rychlosti. Avšak v dnešní době už není takový problém změnit svou kvalifikaci a využít pracovní nabídky v jiném oboru. Je ale nutné se nevzdávat a najít motivaci k tomu, abyste dále bojovali. I po padesátce je člověk produktivní a pro firmu prospěšný, nenechte se nikým ovlivnit. Na pracovní trhu ještě nejste ztraceni!
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist