Jaký kurz si zvolit?

V České republice roste poptávka po zaměstnancích, kteří mají zkušenosti v oblasti zámečnictví, kovovýrobě a svářečství. Bohužel se ani jedno neobejde bez řádně složených zkoušek, či jiného osvědčení.
 
Svářečské kurzy jsou docela běžné a jejich popularita stále roste. Především je to způsobeno poptávkou a také nutností mít potvrzení o absolvování svářečského kurzu, či svářečské oprávnění. Tak či tak se bez určité vstupní investice neobejdete. Svářečský kurz většinou trvá tři až čtyři týdny. Co se týče termínů, jsou svářečské školy, poskytující podobné kurzy, velice variabilní. Nabízejí kurzy konané prakticky v rámci každého měsíce v roce. Cena kurzu se pak zpravidla odvíjí od jeho náročnosti, tedy, zda jde o základní kurz, či kurz, který vyžaduje úřední ověření a svářečský průkaz. Podle takto stanovených kritérií se pak cena pohybuje od třinácti do dvaadvaceti tisíc korun.
 
Neřeší to však problém s dalším zaměstnáním, a to zámečníkem či prací v kovovýrobě. Můžete se však zúčastnit rekvalifikačního kurzu na kováře. Jedná se o práci v kovovýrobě, kde máte možnost absolvovat svářečský kurz v rámci rekvalifikačního kurzu a alespoň nakouknout do pracovní náplně zámečníků. Mimo to získáte zkušenosti s kovy, jejich tavením a zpracováváním, což se zpravidla hodí. Délka podobných kurzů se pohybuje v rozmezí dvou až tří měsíců. Odvíjí se od intenzity konaného kurzu. Zpravidla se vylučuje souběžná práce na hlavní pracovní poměr a účastnění se rekvalifikačního kurzu, kvůli jeho časové náročnosti. Kurz se skládá z teoretické i praktické výuky. Cena je však vyšší než u svářečského kurzu. Musíme počítat s finančními náklady, které se mohou vyšplhat až na čtyřicet tisíc. Pokud vám rekvalifikační kurz negarantuje kurz svářečský, je nutné si ho doplatit. Jediným pozitivem je, že po absolvování kovářského kurzu, vám zůstávají ochranné pracovní pomůcky, jako je obuv a zástěra, které by vás v opačném případě vyšly na velké množství peněz navíc.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist