Jaké přednosti ukázat při hledání práce po padesátce?

O tom, že lidé po padesátce to nemají při hledání práce jednoduché se v novinách dočtete několikrát za rok. Samotné povzdechnutí, že je to nespravedlivé člověku novou práci nesežene. Ale máme pro vás pár doporučení, které by pomoci mohly.

 shutterstock_249027661_1152

Udělejte ze svého věku přednost

Asi každý starší uchazeč o práci zmíní své zkušenosti jako největší výhodu, ale s tím personalista počítá a chce i něco navíc, čímž dostane člověka do rozpaků. 25 let zkušeností v oboru jako nestačí? Snažte se víc prodat a nebojte se vytěžit maximum i z oblastí, které vidíte spíše jako svoji nevýhodu.

Starší pracovníci jsou většinou loalájnější, odpracují více hodin a jsou rozvážnější. To vše jsou vlastnosti, které zaměstnavatelé hledají. Nebojte se ani otázek typu: Je vám 53, co firmě budete moci nabídnout za pět, deset let..." Paradoxně to budou spíše mladí lidé, kteří kvůli vysokým profesním nebo finančním ambicím z firmy odejdou, v jejich očích za lepším. Vy nejspíše ze své vůle neodejdete a můžete tak svou loajálností nabídnout zaměstnavateli jistotu. I přes vyšší věk. Zkuste to zmínit.

Pokud budete umět pružně a chytře reagovat i na nepříjemné otázky, ukážete, že jste i přes svůj věk draví, umíte se rychle rozhodovat a nebojíte se výzev. To jsou hodnoty spojované s mladými lidmi a pro vás budou plusovými body.

 

I padesátník může být moderní

Na pracovním trhu přežívá mnoho stereotypů. Jedním z nich je, že starší lidé neumí s počítačem. Statisticky je to možná pravda, ale pokud mezi ně nepatříte, udělejte maximum, aby si to personalista uvědomil. Máte profil na LinkedIn? Sem s ním. Umíte s Office, Photoshopem, sociální sítě pro vás nejsou neznámou? Rychle do životopisu.

To stejné platí i u cizích jazyků. U starších uchazečů o práci firmy často očekávají automaticky horší znalost angličtiny i když pro to není žádný důvod. Nenechte se zařadit do škatulky.

 

Vzdělávejte se

Je to už přecejen nějaká doba, co jste odešli ze školních lavic. Navštěvujte jazykové kurzy, účastněte se konferencí ve svém oboru, sledujte novinky a blogy. Buďte v obraze. Pokud personalista uvidí, že sledujete aktuální trendy a práci významých lidí v oboru, bude to pro něj mnohem zajímavější informace, než jaká byla vaše první pracovní pozice před dvaceti lety.

Budete vypadat moderně, aktivně, ambiciózně a tyto charakteristiky v kombinaci s vašimi dvaceti lety praxe budou velmi atraktivní.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist