Jak zvýšit šance v dnešním online světě


Prakticky všechno kolem nás se dnes odehrává online – elektronické platby, povídání si s přáteli, e-learning (tedy online výuka). Málokdo si dnes bez online prostředí dokáže život vůbec představit. I vy se zrovna snažíte zjistit více na Internetu. Co za tím stojí? Rychlost! To je to klíčové slovo. Online svět není o ničem jiném než o rychlosti. Je rychlejší koupit a zaplatit online, než se zvednout, vybrat peníze a jít si koupit něco na sebe. Je rychlejší nacvakat pár milých slovíček svému známému, než s ním zajít na kávu a strávit s ním několik hodin. A je mnohem rychlejší (a přiznejme si, že i levnější) stáhnout učebnici online a udělat si pár testů, než zajít do knihkupectví a pak si sednout na hodinu. To je dnešní svět. Jak v něm získat konkurenční výhodu? Být taky online!

Životopis už nestačí mít jen v pdf(ku)

Je to tak. Životopis, neboli CV, je zapotřebí propojit více s online prostředí, vlastně vy sami se musíte nechat propojit, protože, kdo není dnes online, jakoby nebyl. Obecně to znamená být nejen na Facebooku, ale i Twitteru a Linkedinu, mít Instagram a nejlépe i Pinterest. Pohybovat se přes Flicker a využívat další nástroje, kterým se dnes dá jednoduše říci sociální sítě. Důležité tam není jen být, ale být aktivní a sdílet zajímavý obsah. Pro vaše potřeby plně dostačuje mít Facebook a Linkedin (pokud chcete být skutečným mistrem, pak i Twitter).
 
Facebook není jen o víkendových radovánkách. Nepleťte si teď profesní a osobní život. Víte kolik lidí už doplatilo na to, že v práci byli „jakože nemocní“ a na Facebook si hodili fotku ze včerejší pařby? To byla určitě osudová chyba – nedělejte je i vy! Nemusíte na Facebooku sdílet světová moudra, stačí ukázat jen drobnou sondu do vašeho osobního života. Nikdo nemusí vědět, co přesně každý den obědváte. Na Facebooku tedy platí, sdílejte obsah, který je vhodný a který by mohl vidět i Váš potencionální šéf.
 
Linkedin je víc než online CV. Na rozdíl od běžného strukturovaného životopisu, můžete na Linkedinu vyprávět příběh. Příběh o tom, co jste v životě dělali a co dělat ještě chcete, co vám která práce dala a také vzala. Ukázat toho člověka, který se skrývá za každou pracovní pozicí, kterou napíšete do životopisu. Ale ani na Linkedinu není dobré být pasivní. Hledejte nové kontakty, přidávejte se do skupin, komunikujte, sdílejte zajímavý obsah a naopak komentujte to, co sdílejí jiní. To je proaktivní přístup.
 
Tak co, budete i vy pracovat na své online image? Zkuste to, určitě se vám strávený čas na vytváření obsahu vyplatí!
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist