Jak zvládnout úkoly

Když se vydáte do továrny, kde pracovníci vykonávají denně stejnou stereotypní práci a do firmy, kde je TOP management na roztrhání, na obou místech vám odpoví, že osmihodinová pracovní doba je utrpení. V továrně proto, že stejná stereotypní práce každý den osm hodin, není pro nikoho motivující, ale naopak velkým utrpením a v rámci TOP managementu proto, že za osm hodin stihnou tak maximálně vyřídit e-maily.

Pracovník továrny se může pokusit najít nové zaměstnání, nějaké, které ho bude bavit a najde v něm, co potřebuje. Manažer se zpravidla stal manažerem, protože ho jeho práce baví, jen nezvládá svůj time management.
 
Už jako malé prvňáčky nám dávali do rukou deníčky velikost A6 a nutili nás, abychom si zapisovali každý úkol. Za splnění jsme pak dostávali razítko, nebo jsme mohli vymalovat obrázek.
 
Dnes už nemáme deníčky velikosti A6, ale pohotové asistentky, které nám nasdílejí prostřednictvím smartphonů denní povinnosti a schůzky. Na vymalovávání není čas a jsme rádi, když si na další den přehodíme maximálně polovinu úkolů. Lze to ale považovat za efektivně zvládnutou práci?
 
Na metodě z prvních tříd bylo něco lepšího, než co používáme dnes. Nutilo nás to zapsat a uvědomit si každý jednotlivý úkol a ten si i náležitě odškrtnout, tak jak jsme to měli rádi. Neměli bychom zapomínat, že každý z nás je tak trochu dítě a náš mozek nemůže fungovat na sto padesát procent. I on potřebuje vysadit a získat pocit zadostiučinění.
 
Emoce jsou i v dnešním světě tou hlavní hybnou silou, která vede naše činy, přestože si marně namlouváme, že jsme racionální lidé a nic neděláme, aniž bychom si to předem řádně nerozmysleli. Popouštějte emoce ve správných chvílích a uvidíte, že vás úkoly začnou bavit.
 
Začněte si dělat z úkolů zábavu a dopřejte své hlavě odpočinek. Není nic lepšího než pocit z dobře odvedené práce.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist