Jak získat větší sebevědomí v práci a "vyrůst"?

Věříte si, nebo se naopak podceňujete? To jak vysoké máte sebevědomí je částečně dané povahou, ale z druhé části také okolnostmi, které můžete ovlivnit. Je známé, že sebevědomí lidé dosáhnou vždy lepších výsledků než, ti kteří o sobě pochybují. A to nejen v osobním životě, ale také v tom profesním. Pokud chcete tedy v práci „vyrůst“, je třeba začít pracovat právě na tom, abyste si dostatečně věřili. Jak na to?

Proč si nedůvěřujete?

Existují dva typy lidí. Ti, kteří se s nízkým sebevědomím už narodili a ti, kteří jej v průběhu života postupně začali ztrácet. To se může stát poměrně snadno, stačí přijít o práci, sebevědomí dokáže poničit i určité profesní či osobní ponížení a prohra. Sebevědomí se snadněji ztrácí, než získává. Proto je potřeba na sobě hodně pracovat a naučit se mít rád. 

Jak získat sebevědomí v práci

Chcete to v práci někam dotáhnout, ale chybí vám na to „sebevědomí“ a pevná vůle? Zkuste si udělat takový malý přehled toho, čeho byste chtěli v nejbližší době dosáhnout a co musíte zlepšit. Můžete o tom pohovořit i s vaším nadřízeným. Stanovte si určité cíle, ovšem pouze takové, které jsou pro vás splnitelné. Pozor na nereálné vize, které by vás mohly spíše srazit dolů. 
 
Buďte sami sebou. Mylná strategie je, dělat to, co ostatní. Zkuste být jiní a můžete být ještě lepší. Kopie nikdy nebude originál. Tím se vám také dostatečně zvýší sebevědomí. Protože, když uděláte něco úspěšného sami za sebe, budete z toho mít o to větší radost. 
 
Uvědomte si své kvality a dobré vlastnosti. Jen vy sami víte, v čem jste nejlepší. Jste komunikativní, pečliví, vstřícní, pracovití? Každý člověk má mnoho dobrých vlastností, jen je v sobě musí umět najít a dál rozvíjet. 

Učíme se celý život

Velmi důležitou strategií, jak si zvednout sebevědomí, je dále se vzdělávat. Přihlaste se na nepovinné kurzy, zlepšete si jazykové i počítačové znalosti a dovednosti. Pracovat na sobě bychom měli celý život. Jedině tak můžete v práci vyrůst a zvednout si tak sebevědomí. Navíc zaměstnavatelé často ochotně tyto vzdělávací akce rádi podporují a oceňují.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist