Jak uspět u přijímacího pohovoru, část I.

Personální leasing je jedna z možností, jak získat zaměstnání. Přijímacímu pohovoru ale neuniknete. Určitě jste to již někdy zažili. Znáte místo, kam se máte dostavit, věříte, že víte co si obléct, doufáte, že se umíte chovat. Pak se ale dostanete ke dveřím a z předem připraveného vystoupení se stává komedie. Je to pochopitelné. Chcete získat zaměstnání, ale bojíte se, že Vás zklame, vlastní já. Příprava často pomůže i těm největším trémistům zbavit se nepříjemného pocitu a získat větší sebevědomí.

Proboxuj se k úspěchu    Důležité je mít působivý životopis, či CV když chcete. Je to základ, pro některé nutné zlo. V dnešní době se hodně slovíčkaří, proto se nebojte a zkuste z každé své brigády, minulého zaměstnání či jiného úspěchu udělat něco originálního. Důležitý je i vzhled. Určitě lépe zapůsobí graficky upravený životopis na PC, než kus papíru s ručně psaným textem.

Každý úspěšný životopis musí obsahovat základní údaje o uchazeči, jako je jméno, příjmení a kontaktní údaje. Rok narození ani stav (tedy svobodný/svobodná) či počet dětí uvádět nemusíte. Správně by to po Vás zaměstnavatel neměl chtít.

Co po Vás chtít může a pravděpodobně i bude, je praxe. Tedy bývalá zaměstnání, kurzy apod. Zpravidla se požaduje praxe v oboru 3 – 5 let. Někde můžete narazit na 1 rok, to je však minimum. Počet let praxe se často stává problémem především u absolventů škol.


Na svých dosavadních pracovních zkušenostech si dejte záležet. Je dobré, když jde vidět, že víte o čem práce je, ale nesmíte to přehánět. Aby Vás pak přemrštěná aktivita nestála místo. V dnešní době je důležité umět co nejvíce jazyků, především pak angličtinu, což je samozřejmost.


Jestli tedy přemýšlíte o novém zaměstnání, dejte si záležet a vytvořte si životopis, díky kterému Vás budou chtít ve své firmě.
 

Životopis je samozřejmě jen první krok k získání nového zaměstnání. Druhým důležitým krokem je osobní pohovor. Na co si dát pozor při osobním pohovoru se dozvíte v druhé části tohoto článku.

 


Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist