Jak školit zaměstnance tak, aby vás to finančně nezničilo

Školení zaměstnanců bylo zmíněno několikrát. Důležité je opět připomenout, že stejně jak školíte TOP management, tak byste neměli zapomínat na liniové zaměstnance, kteří tvoří firmu jako takovou. Proškolit individuálně anebo hromadně každého zaměstnance na liniové pozice, když jich máte třeba 50 a více, může být pro firmu konečná. Přeci jen byste najednou museli zaplatit 50 + zaměstnancům hodiny, které vám reálně nepřináší žádný zisk. Jak to tedy udělat?
 

E-learning není výsadou jen vysokých škol

E-learning může být vhodným způsobem, jak zaměstnance proškolit. Stačí vám k tomu příslušná technika, člověk, který ví o čem mluví a online úložiště. Zaměstnanci se mohou vzdělávat z domova po pracovní době. Ale pozor! Něco za něco. Liniový zaměstnanci jsou často demotivovaní a nic navíc neudělají, musíte jim nabídnout protihodnotu. Výhodou je, že tato protihodnota může být výhodná pro obě strany (tzv. win-win spolupráce).
 
Jsou pátky ve vaší firmě méně náročné a odpoledne se většinou nic neděje? A máte výhodu pro zaměstnance, který bude pracovat na svém sebevzdělávání – nabídněte jim možnost odejít z práce v pátek po 11., či 12. hodině, samozřejmě toto „volno“ bude placené.
 

Nepodceňujte své zaměstnance

Předávání informací a vzdělávání na úrovni liniových zaměstnanců může být důležitější, než si jen dokážete představit. To oni tvoří vaši firmu a vytvářejí tvář značky. To, že vy se rozhodnete vydat cestou, která vám byla doporučena špičkovým managerem, je jen vaše rozhodnutí. A nebude fungovat, pokud stejnou informaci nepředáte o úroveň níž. Vzdělanější zaměstnanci, kteří budou rozumět tomu, co se ve vaší firmě děje a proč se to tak děje, budou výkonnější a mnohým začne práce dávat smysl.
 
Pokud si uvědomujete význam svých zaměstnanců, snažte se jejich loajalitu a pracovní nasazení podporovat. Nebudou to jen zaměstnanci, ale členové týmu.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist