Jak si najít práci v roce 2015?

Člověk by si řekl, že to nemůže být o tolik těžší, než to bylo v roce 2014 anebo dřív. Opak je ale pravdou.  Trend se posunuje trochu jiným směrem, a proto je důležité před tím, než si položíte otázkou, jak si najít práci, zodpovědět nejdříve jinou. Tedy, zda chcete pracovat už zítra, za menší peníze a v ne moc kvalitním zaměstnání, anebo chvilku počkáte a aktivně se do toho pustíte?
 
Mnozí si myslí, že s internetem přišlo to nejlepší prostředí pro vzdělávání se a zjišťování informací. Chce to ale nahlížet pod trochu jiným úhlem. Internet totiž kromě miliónů informací začal rozdělovat uživatele na pasivní a aktivní příjemce obsahu. Tedy ty, kteří přijímají každý článek, který je jim nejblíže, v našem případě každý druhý inzerát na nejznámějších stránkách pro hledání práce. A na aktivní uživatele, kteří cílení přebírají obsah a inzeráty stejně tak jak Popelka třídila hrách a čočku. Těm to jde sice pomaleji, ale za to cíl je mnohem zajímavější.
 

Chci si najít práci, která mě bude bavit

Jak tedy najít práci, která vás bude bavit? Není nic lehčího, než projet webové stránky firem, které by vás zajímali a poslat jim zajímavý motivační dopis společně se životopisem. Nezapomeňte si pročíst zásady správně strukturovaného životopisu, bez něj se totiž neobejdete. Špatný životopis je totiž vaší vizitkou a není divu, že nemůžete stále najít práci.
 
Jak již bylo řešeno nejméně desetkrát, dnešní svět je hlavně o virtuální realitě. Je tedy zapotřebí vytvořit si tu nejlepší image, kterou jen jde. Začněme třeba u e-mailu. Pokud jste ještě nesmazali anebo snad stále používáte e-mail, který vypadá nějak takhle: kocicka89@email.com, tak ho ihned zahoďte. Vytvořte si takový, který ponese vaše jméno a příjmení a snažte se vyhnout všemožným zdrobnělinám a číslicím. Mnohem častěji vám někdo odpoví už jen proto, že nespadnete do spamu. Dalším krokem je vytvořit si ideální profil na sociálních sítích. Opět jméno a příjmení, na zeď sdílet jen vhodný obsah, který by mohl vidět i váš potencionální šéf. Třetím krokem je vizuálně přívětivé a obsahově zajímavé CV, tedy životopis. Buďte originální a z tradiční šedi vykouzlete jedinečné umělecké dílo.

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist