Jak se obléknout na pracovní pohovor?

Chystáte se na pracovní pohovor a přemýšlíte o tom, jak se k této příležitosti obléknout? Je vhodné vyložené formální oblečení nebo stačí zvolit „zlatou střední cestu“? I když se říká, že na vzhledu nezáleží, právě zevnějšek je to první, co bude potencionální zaměstnavatel na vás hodnotit. Zde tedy platí na 100 % pravidlo, které říká, že šaty dělají člověka. 

Oblečení je vaší vizitkou

Muž v oblekuOblečení hraje u pohovoru významnou roli. Pokud se tedy chcete ukázat v tom nejlepší světle, určitě nepodceňte svůj vzhled. Nejde pouze o samotný outfit, který zvolíte, ale o celkovou úpravu zevnějšku. Muži by si měli obléknout klasicky oblek, zejména pokud se hlásí na pozici, kde je vyžadován dress code. Oblek je zkrátka základ, můžete zvolit i variantu bez kravaty. Doporučujeme vsadit na osvědčenou kombinaci: dobře padnoucí oblek, kvalitní a čisté boty, business aktovka.
 
Ženy jsou většinou v tomto ohledu pečlivější. Také v jejich případě však lze hodně pokazit. Pamatujte, že méně je někdy více. Vyloženě sexy a vyzývavé modely raději nechte doma. Oblékněte se elegantně a spíše střízlivěji. Ideální je kostýmek, případně elegantní šaty a sáčko, kvalitní a dobře padnoucí obuv (nejlépe na podpatku) a kabelka, která ladí k outfitu. Zvolte i upravený účes, lehké nalíčení a nezapomeňte také na nehty. Na detailech záleží.

Důležitý je komfort

Při výběru oděvu nezapomínejte na jednu důležitou věc, musíte se v něm cítit pohodlně. Pokud si obujete jehlové podpatky, na kterých neumíte chodit, velký dojem neuděláte a můžete si akorát vyvrtnout kotník. Stejně tak není pravidlem, že žena musí mít na pohovoru sukni. Jestliže se lépe cítíte v kalhotách, zvolte elegantní kalhotový kostýmek. 
 
Stejně tak není potřeba zahalovat se pouze do černobílé. Nechte promluvit svou osobnost a vsaďte na nápaditější ovšem stále spíše decentní barvy, ideální je vínová, tmavě modrá, krémová, tmavě fialová tmavě zelená. Důležité je být sama sebou. 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist