Jak se koncentrovat v kanceláři, když jsou venku tropy?

Léto je krásné období, ve kterém by většina z nás nejraději strávila co nejvíce času někde v přírodě, nejlépe u vody. Jenže dva měsíce prázdnin zkrátka mají jen děti. Jistě budete souhlasit s tím, že koncentrovat se v práci, když venku paří sluníčko a vy byste se nejraději svlékli i z kůže, je hodně obtížné. Zde jsou rady a tipy, jak si to alespoň trochu usnadnit. 

Zaměřte se na vhodné potraviny

Žena před větrákem v kancelářiV létě obvykle nemáme chuť na těžká a hutná jídla. Skvělé osvěžení vám poskytne ovocná zmrzlina nebo třeba voda s ledem a citrónem. Skvělé jsou ovocné i zeleninové saláty, které zasytí a navíc dodají spoustu energie i osvěžení. Stále více oblíbený je zázvor. Jde o jedno z nejstarších koření, které je zdravé ve všech formách. Doporučujeme koupit si kořen zázvoru a udělat si zázvorový čaj. Zázvor dokáže skvěle nastartovat paměť, pomůže udržet koncentraci a navíc je to bohatý zdrojů vitamínů a antioxidantů. 

Dokonalá „nabíječka“ je také avokádo. Takže pokud si rádi děláte ovocné saláty nebo chutné pomazánky, avokádo můžete zařadit do svého jídelníčku pravidelně. Dobré je i samotné.

Voda, voda a zase ta voda

V létě naše tělo spotřebuje mnohem více vody a je nutné ji neustále doplňovat. Prolévejte se tedy vodou doslova od rána až do večera. Ideálně vodou čistou a neperlivou. Můžete si do ní dát bylinky nebo kousky čerstvého ovoce. Mějte vodu neustále po ruce. Je lepší pít po menších dávkách a často, než vypít litr najednou a pak půl dne nic. 

Hořká čokoláda – povolený doping

Hořká čokoláda má úžasný vliv na koncentraci a navíc se po ní netloustne. Kupujte kvalitní čokoládu a dopřejte si několikrát denně čtvereček. Uspokojíte chuťové buňky a zlepšíte si nejen náladu, ale také koncentraci. A rozhodně nemusíte mít výčitky.

Vhodné oblečení je základ

Mnoho firem dodržuje dress code a zaměstnanci tak mají trochu těžší výběr outfitu. Nicméně v tomto ohledu pomůže právě vhodný materiál, ideálně přírodní. Zaměřte se na bavlnu, vlnu, len či hedvábí, které krásně chladí. Zaměstnavatelé ve vedrech většinou ustupují z vysokých nároků a dovolují oželet silonky nebo saka u mužů. Pokud máte významnou schůzku, jednoduše si povinné oblečení vezměte s sebou a oblečte si je pouze na schůzku.

Dopřejte si časté přestávky

Vaši koncentraci podpoříte častějšími přestávkami. Dejme tomu každou hodinu se jděte projít na toaletu, na kávu, nebo jen tak po chodbě. I když tím obětujete část ze své pracovní doby, odměnou bude zaměstnavateli vaše vyšší výkonnost. 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist