Jak přesvědčit šéfa, aby souhlasil s výpovědí dohodou

Ze zákona má nárok, abyste u něj pracovali ještě po dobu dvouměsíční výpovědní lhůty. Řešením je domluva se šéfem, aby vás pustil dohodou. Jak ho k tomu ale přesvědčit?

agreement-business-businessmen-886465_960Dva měsíce mohou připadat jako věčnost. Zvláště, pokud se do nové práce těšíte nebo vás to už ve stávajícím zaměstnání příliš nebaví. Někdy může pomoci už upřímný rozhovor se šéfem. Nebojte se mu říct, že například po několikaleté práci ve firmě potřebujete změnu, případně že vám jinde nabídli pozici či plat, který ve stávající práci nabídnout nemohou. 

Při rozhovoru nabídněte rozumný termín, kdy by se vám hodilo v zaměstnání skončit. Nepřicházejte s požadavkem na ukončení poměru za týden, nevyhrožujte. Podobným jednáním si akorát uškodíte. Když budete jednat férově, je velká šance, že se dohodnete na kompromisu a lhůtu vám šéf o pár týdnů zkrátí. 

Pokud chcete přesvědčit šéfa k dohodě, zkuste se vžít do jeho situace. Pravděpodobně na výpovědní lhůtě trvá, protože za vás nemá náhradu. Tak mu s tím pomozte. Sami možná znáte někoho v okruhu známých nebo přátel s potřebnou kvalifikací a schopnostmi, kdo by vaši pozici bral. Předejte nadřízenému kontakt, zorganizujte setkání. Pokud roli prostředníka zvládnete dobře, můžete firmě do měsíce sehnat náhradu a vy už nebudete potřeba. Pak se dohoda zařídí snadno. 

Pokud má nadřízený v plánu vaši pozici zaplnit někým z firmy, nabídněte svou pomoc při zaškolení. Případně tuto možnost navrhněte už při oznamování toho, že máte v plánu podat výpověď. Třeba o někom schopném ze svých podřízených víte sami. Ale opatrně, ať mu nezavaříte tím, že budete vypadat, že někoho na své místo tlačíte. Rozhodnutí, zda vás nahradit zvenčí nebo někým z firmy musí vzejít od vedení. Vy jen nabídněte svou pomoc.

 

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist