Jak najít pracovníky do výroby? Jen netradičními cestami...

Je to tady. Tradiční cesty k získávání zaměstnanců došly. Všichni jsou zaměstnaní, a ti kteří stále o práci nezavadili ji vlastně ani nechtějí. Pracovní trh je vyčerpán a nám zbývá jediné – jít cestou netradičních způsobů. Jak tedy nabrat pracovníky do výroby jinak než pomocí inzerátu? Personální leasing, outsourcing a rekvalifikace. Pojďme se podívat, jaký je pravý význam jednotlivých slov a co nesmí chybět!

Personální leasing 

Žena u pásuKdyž budete v nouzi můžete sáhnout po zaměstnancích v rámci personálního leasingu. Kdy ho využijete? Představte si situaci, kdy se už několikátý měsíc snažíte najít nového zaměstnance, který stále nepřichází a pracovní místo zeje prázdnotou. Tato prázdnota začíná mít reálný dopad na výkonnost firmy a vy musíte alespoň na chvilku tento prostor zaplnit pracovníkem. Nechcete ale lecjakého zaměstnance bez perspektivy, znalostí a dovedností, potřebujete odborníka. Toho se ale přeci snažíte najít už nějaký ten pátek a stále nic, jak to tedy udělat? Můžete využít služeb personálního leasingu. Tato forma pronájmu odborníka vás jistě potěší. Jedná se jednorázový a dočasný úkol, tzn. jen po čas vaší krize. Následně se s ním rozloučíte a místo přenecháte zaměstnanci na plném pracovním úvazku. Personální leasing vám značně uleví od administrativy a úvodního zaškolování. 

Outsourcing

Jakýpak je rozdíl mezi personálním leasingem a outsourcingem? Pokud se budeme bavit povrchně dá se říct, oba vám vytrhnou trn z paty, když je zapotřebí, otázkou ale je na jak dlouho. Zatímco personální leasing je typickým krátkodobým řešením, které se již pravděpodobně nebude opakovat a slouží skutečně jen jako výplň, outsourcing by se dal charakterizovat spíše jako dlouhodobější řešení, které nejenže uleví vašim problémům, ale začne je řešit v dlouhodobějším horizontu a vyvíjí se. V rámci outsourcingu nezískáte jen odvedenou práci, ale také možné vzdělání a jakýsi progres ve vaší firmě. Pracovník se totiž bude aktivně zajímat o postup vaší firmy v daném oboru.

Rekvalifikace

Pokud nechcete zaměstnance najmout, budete muset sáhnout do vlastních řad. Cestou totiž je i rekvalifikace. Na základě analýzy výrobního procesu je možné zjistit, které personální zdroje využíváte nadbytečně a které naopak využíváte minimálně. Díky tomu lze určit pracovníky, kteří jsou pro rekvalifikaci vhodní a můžou nahradit chybějící článek v řetězci.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist