Jak najít práci v zahraničí přes agentury?

Rozhodli jste se zkusit štěstí v zahraničí a přemýšlíte, zda je lepší najít si tam práci prostřednictvím agentury, nebo na vlastní pěst? Obojí má svá pro a proti. Samozřejmě záleží na tom, zda byste byli schopní oslovit zaměstnavatele přímo už z ČR nebo odjet „na blind“ a shánět si místo až v dané zemi. Existují také programy, které fungují tak, že lidé si hledají práci sami, od české agentury však dostanou praktické rady a kontakty. Připravili jsme si pro vás dva články. Tento se bude týkat hledání práce právě prostřednictvím pracovních agentur (českých i zahraničních). 

Jaké služby agentury nabízejí?

Cestující mladí lidéPracovní agentury zpravidla nabízí zprostředkování práce přímo z ČR. Máte tedy dopředu vše zařízené a do zahraničí odjíždíte s vědomím, že je vše zařízené. Pro mnohé z nás je jistota velmi uklidňující, protože víte, že už nebudete muset nic řešit. Je však třeba počítat s tím, že si za tyto služby připlatíte. Lidé, kteří mají s prací v zahraničí zkušenosti, často nechápou, proč někdo platí peníze za něco, co si může zajistit sám. Na druhou stranu začátky bývají těžké, zvláště pro lidi, kteří si nejsou zcela jistí v cizích jazycích. 

Zahraniční agentura

Patrně nejlepší způsob, jak si najít práci v zahraničí, pokud jste začátečníci, je zkusit prohledat nabídky zahraničních pracovních agentur. Většina z nich nevyžaduje žádné poplatky, peníze agentura získává následně od zaměstnavatele. Agenturu si vždy prověřte, abyste měli jistotu, že jedná solidně a férově. Pokud máte nějaké reference od známých, je to ideální. Případně si zadejte název do googlu a zjistěte si, co říkají ostatní uživatelé. 
 
Velkou výhodou agentur je, že vám zajistí vše potřebné včetně ubytování a některé dokážou sehnat i levnější letenky. Navíc poprvé to můžete zkusit s agenturou a příště už budete vědět, co a jak.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist