Jak najít práci v zahraničí bez agentury?

Nechcete platit agenturám a raději si najdete práci v zahraničí sami? Pak vězte, že je třeba mít trochu ostřejší lokty a zjistit si pár základních informací, jak na to. Češi nejčastěji míří za prací do Německa, do Anglie a pak dále za oceán do Ameriky. Bez alespoň částečné znalosti jednoho světového jazyka se však neobejdete.

Oslovte potencionální zaměstnavatele z domova

Práce a cestováníPokud se vám nechce hledat si práci až na místě, můžete se porozhlédnout už z domova. Na internetu si najděte větší zahraniční společnosti, které nabírají nové zaměstnance, případně i menší (například v pohostinství). Neočekávejte však nějaké závratné výdělky. Mnozí v zahraničí začínají mytím nádobí, ovšem postupně, jakmile si zlepšíte jazyk a získáte zkušenosti, můžete mít velmi dobré místo. 
 
Budoucímu zaměstnavateli pošlete životopis a motivační dopis v daném jazyku. Vhodné je také přiložit nějaké doporučení a reference. Internet je dnes všemocné médium. Zadejte si do googlu všechny své požadavky, nejčastěji zde najdete práce ve stavebnictví, gastronomii i zdravotnictví. Pokud chcete uplatnit své vysokoškolské vzdělání a umíte perfektně jazyk, můžete zkusit například práci v administrativě. 

Hledání práce „naslepo“

Jestliže patříte mezi dobrodružnější povahy a je vám vlastně jedno, jakou práci budete v zahraničí dělat, můžete zkusit odjet „na blind“. V takovém případě se jednoduše sbalíte a vyrazíte. Ideálně v letních měsících, kdy snadněji získáte práci v pohostinství a cestovním ruchu. Je však třeba obrnit se velkou porcí trpělivosti. Zohledněte také výběr destinace podle toho, kde je ekonomika na dobré úrovni a především, kde uplatníte své dovednosti a také jazyk. 

Administrativní náležitosti v zahraničí

Do zemí EU nepotřebujete žádné pracovní povolení, pokud se však chystáte například do Ameriky, tak ano. Je třeba počítat s tím, že získání pracovního povolení bývá poměrně složitý proces. Nezapomínejte, že i v zemích, které pracovní povolení nevyžadují, je potřeba se registrovat na místních úřadech.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist