Jak najít narychlo letní brigádu?

Léto je v plném proudu, prázdniny se pomalu přehouply do druhé půlky a vy jste se rozhodli vydělat si ještě nějakou tu korunu navíc? Je vůbec možné najít vhodnou brigádu na poslední chvíli a v jakém oboru?

Letní brigádu hledejte na jaře

Pracující mužOdborníci radí to, co nyní už všichni víme. Letní brigádu, zejména tu dlouhodobou, hledejte už na jaře. Léto je obdobím, kdy většina firem přepíná do „úsporného“ režimu. Nicméně právě díky dovoleným často hledají brigádníky na výpomoc. A o brigádu v kanceláři je obrovský zájem. Pokud jste ovšem zaváhali a chcete si najít něco na poslední chvíli, musíte slevit z nároků. 

Brigády „last minute“ 

Upřímně řečeno, nepočítejte s tím, že nyní najdete super dream job. Nicméně nějaký přivýdělek najít ještě můžete. Nejvíce se můžete spolehnout na internet. To je dnes tak mocný nástroj, že dokáže vyřešit skoro vše. Zkuste se registrovat do různých facebookových skupin, které se zaměřují na práci a brigády. Často se tam najdou zajímavé možnosti, ovšem je potřeba být také ostražitý, abyste nenaletěli na neseriózní nabídku. Pokud nechcete riskovat poptejte se přátel, jestli náhodou o něčem neví. 

Sezónní práce 

V létě je velká poptávka po sezónních brigádách, například sběr jahod, gastronomie, hotelnictví, kempy, stánky atd. V půlce léta je však už jen malá šance, že něco podobného najdete. Pravděpodobně už vám nenabídnou více než krátkodobý záskok. Přesto se můžete zkusit poptat přímo v nějakém podobném zařízení v blízkosti domova. Můžete si i sami podat inzerát, například na zmíněné facebookové skupiny, že hledáte brigádu. Je velká šance, že se vám někdo ozve. 

Místo emailu raději volejte

Jakmile narazíte na zajímavou práci, na nic nečekejte a volejte. Je to osobnější než psát email a navíc máte vy i zaměstnavatel obvykle rychleji jasno. Navíc na zaměstnavatele to působí mnohem lépe, když vás slyší osobně a ukážete, že o práci máte velký zájem. Pokud práce je volná, pošlete samozřejmě životopis.  

Jak se říká, štěstí přeje připraveným. Proto nevěšte hlavu a rozhoďte sítě, kde se dá. 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist