Inovace ve výrobě, přinese zisk anebo jen prodraží práci?

Inovace je nutná v jakékoli fázi pracovního procesu. Stejně tak v jakémkoli odvětví. Dokonce i osobní život je nutné čas od času inovovat. Pokud se ale pouštíme do inovace výroby, či logistických a jiných prací, je důležité hned několik věcí.
 
  • sestavený termínovaný inovační plán s jasně danými cíly
  • seznámit a schválit tento plán s vedením
  • obeznámit zaměstnance s plánovanými změnami
  • připravit přesný harmonogram činností a rozpočet 
  • vytvořit kalkulaci nákladů a výnosů v horizontu několika let
 
Každá inovace se musí ve firmě obhájit. Není dobré si myslet, že majitel firmy investuje miliony do něčeho, co bude MOŽNÁ fungovat. Takovéto uvažování je špatně a kdokoli takhle přemýšlí, by se měl opět ne chvíli pozastavit, zda je na té správné pozici a neměl by uvolnit místo jiným. Proč? Ve společnosti nelze dělat rozhodnutí na základě přání jedince. Rozhodnutí musí být podloženo faktickými údaji a každý ve firmě musí vědět, co jim to přinese.
 
Majitel: majiteli by měla inovace přinést primárně zisk a ušetření nákladů. Kromě toho to může být zlepšení jména a vytvoření nového pohledu na značku (ta, co provádí nejvíce inovací).
 
Zaměstnanec: Je možné, že některým mohou inovace vzít práci, pokud to tak bude, je dobré se zaměřit i na ně a vytvořit si s nimi správný vztah. Jiným by to mělo ušetřit náročnou práci, zefektivnit jejich pracovní nasazení. Přinést nové možnosti zakázek. Zvýšit prestiž jejich zaměstnaneckého poměru.
 
Plán inovací je důležité sestavit vždy. Vysvětlete v něm, co by inovace měla přinést, tedy, co jejím výsledkem. Jaká rizika budou průběh inovace přinášet – například zpomalení výroby, a tím i zisků. Přesně naplánovaný rozpočet, raději ho nadsaďte, než abyste ho museli posléze přečerpávat. Majitel raději uvidí, že jste ušetřili. Kromě toho musíte napsat konkrétní částku, kterou tato inovace přinese a v jakém časovém horizontu. Na závěr je velice důležité naplánovat celý průběh. Kdy se začne s inovací, které dny se bude dělat jaká činnost a kdo bude za tyto činnosti odpovědný. Všechny tyto faktory by měli rozhodovat o úspěchu a neúspěchu.


 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist