Implementace benefitů podle šablony? Takhle určitě ne!

Volné středy, casual friday, pravidelné teambuildingu (samozřejmě hrazené firmou) apod. To vše jsou příklady benefitů, které můžete v některých firmách, dnes už i u nás, potkat. A co je dobře, malé firmy se nechali inspirovat a začínají implementovat podobné benefity i do svých firem. Ale pozor na to, co do své firmy uvedete do života. Pojďte si přečíst jak kvůli nezkrachovat a nezbláznit se.
 

Příklad je příklad – nic víc

Ne všechny benefity lze uplatnit i ve vaší firmě. Je důležité nad tím trochu přemýšlet a vybrat to nejlepší právě pro vás. Pojďme si ukázat několik základních benefitů, které lze více méně využívat v každé firmě:
 • Stravenky
 • Sick days, tzn. den (či dny) na zotavení 
 • Několik dnů dovolené navíc
 • Dárky k narozeninám a životnímu jubileu
   
Jsou pak i ty, které jen tak v každé firmě neuplatníte, jako jsou třeba čistě výrobní firmy. Naopak specialisti, konzultanti a další odborní pracovníci tyto benefity využijí naplno:
 • Možnost home-office, tzn. práce z domova
 • Jeden den v týdnu volno
 • Pravidelná školení
   
Stravenky jsou vhodným benefitem nejen pro zaměstnance, ale i firmu. Proč? Můžete díky nim ušetřit na daních. Sick days lze velice rychle zavést do jakékoli firmy. Nebojte se je zavést i u vás, ať už nabízíte služby anebo jste výrobní firma. Ty se podobných novinek často bojí, ale proč vlastně?

Představte si, že každý zaměstnanec, který chytne chřipku od svého dítěte by si prodloužil víkend a nemoc vyležel, místo toho aby šel do práce tam nakazil dalších 50 lidí a nemoc přechodil. Dobře odkomunikované Sick days zvýší efektivitu vašich zaměstnanců. 25 dní dovolené je v poslední době čím dál častějším benefitem ve firmách. Pokud vaše firma neumožňuje zaměstnancům, aby si kvůli sezónnosti užili Vánoce v rodinném kruhu, dejte jim na oplátku 5 dní dovolené navíc. Uvidíte, že už nebudou tolik remcat, že musí 24. prosince do práce. Před zavedením benefitů si každý jednotlivý krok pořádně promyslete.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist