I při homeoffice může dojít k přepracování

Při výhodách a nevýhodách práce z domova se zmiňuje hlavně nebezpečí prokrastinace a toho, že zaměstnanec při práci doma zleniví. Sami jsme podobný článek také vydali. Téměř nikdy se ale nemluví o druhém možnosti. Že bude zaměstnanec přepracovaný.

 writing-828911_1280_1280

O líných zaměstnancích, kteří homeoffice zneužívají pro ulívání času nebo při práci doma začnou lenivět se už popsaly stohy papíru. Opačný problém – tedy přepracovaný zaměstnanec, kterému se zcela slije osobní a pracovní život ale také reálně existuje. A toto riziko hrozí právě při práci z domova.

 

Někteří zaměstnanci si myslí, že na oplátku za umožnění homeoffice musí firmě odvést něco navíc. Nechávají tak na sebe nahrnout spoustu úkolů a pracují i po večerech a o víkendech. Pracovní život se zcela spojí s jejich osobním. Často si tento fakt ani neuvědomují. Ví, že když řeknou ne, nikdo je nebude nutit k víkendovému vyřizování mailů, ale stejně je vyřídí.

 

Druhá část lidí neumí správně organizovat svůj čas a tak je z práce bude stále něco vyrušovat. Tady se pomazlí se psem, tady si půjdou do lednice pro svačinku, za chvíli půjdou něco doma uklidit. Svoji práci udělají, ale místo 8 hodin na ní stráví celý den a budou úplně unavení.

 

Ani jedna varianta není dobrá. Přestože se jedná o práci z domu, snažte se navodit pevný rytmus podobný tomu, který byste měli v klasické kanceláři. Zároveň zapomeňte, že byste zaměstnavateli měli být za homeoffice vděční. Tedy klidně mu vděční buďte, ale nedělejte za to žádné protislužby. Dlouhodobé přepracování vede k vyhoření a zhoršení produktivity práce a to váš zaměstnavatel přece také nechce.

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist