Formy outsourcingu v moderní době

Outsourcing dnes využívá větší množství firem, než tomu bylo v minulosti. Má to hned několik důvodů:
  • Nemusíte přijímat nové zaměstnance na práce, které pro vaši firmu neznamenají pravidelný příjem, spíše příležitostný
  • Nemusíte rozšiřovat portfolio služeb, a přesto uspokojíte potřeby mnoha vašich klientů
  • Jedná se o finanční úsporu

Donedávna to vypadalo, že nepůjde outsourcovat vše. Dnes již tahle představa neplatí. Velice jednoduše dokážete přenést na někoho jiného práci ve smyslu reálného, fyzického úkonu (např. zámečnictví), a stejně tak dobře práci ve smyslu nehmatatelného výsledku (online marketing). Svět je poměrně přizpůsobivý, a tak reaguje na okolní změny čím dál rychleji.

Personální leasing

Personální leasing je jistá forma outsourcingu, který lze zařadit právě do té reálná práce s hmatatelným výsledkem. Vy, jako firma, si vlastně půjčíte zaměstnance. Personální leasing se typicky věnuje především vysoce specializovaným strojírenským oborům, jako jsou zámečníci, lakýrníci anebo také skladníci.
 
Personální leasing je jeden ze způsobů kdy můžete vytěžit skutečně maximum za minimální náklady. Firma, která vám zaměstnance zprostředkovává, vyhledá zaměstnance podle vašich představ, zaměstná ho a vám jen jakoby propůjčí na splnění daného úkolu.

Human cloud

Human cloud funguje stejně dobře, ale na rozdíl od personálního leasingu, v online světě. Prostřednictvím tzv. human cloud, můžete najít specifická povolání, jako jsou grafici, programátoři, textaři apod. Většinou se jedná o freelancery, tedy osoby podnikající na vlastní pěst a vám konečné práce vyfakturují. 
 
Tohle řešení je vhodné při nárazových aktivitách. Na rozdíl od agentury zaplatíte freelancerovi méně peněz, jelikož jeho hodinová sazba se pohybuje v nižších částkách (nemusí platit administrativní pracovníky a pracovníky úklidu apod.). Tyto lidi najdete zpravidla na internetu. Pohybují se na specifických stránkách, ale stejně dobře je můžete nalézt pomocí nejrůznějších sociálních sítí.
 
Řešení není jen jedno. Vyberte si to, které se bude nejlépe hodit vašim potřebám.

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist