Flexibilita práce – výhoda pro povaleče anebo pracanty?

Asi nejhorší je jít do práce s vědomím, že celý den tím zabijete. Ráno odcházíte při svitu slunečních paprsků, celý den jste zavření v místnosti se čtyřmi zdmi, přestože je venku dvacet pět stupňů a krásně svítí slunce a večer se vracíte ztahaní. Takové dny má 80 % z nás. A každý z těch 80 % se těším na páteční odpoledne, kdy vypne telefon, odloží slušňácké oblečení a užije si své dva dny naprostého volna (většinou).
 
Tato, většinou, přepracovanost demotivuje zaměstnance a kvůli tomu dosahují nižších pracovních výkonů. Místo aby pracovali šest hodin naplno, pracují deset hodin velice zvolna, protože už prostě nemůžou. Jaké je řešení? Flexibilní pracovní doba.
 

Flexibilita dělá spokojené a úspěšné zaměstnance

Nejrůznější výzkumy potvrdily, že člověk dokáže lépe pracovat v okamžiku, kdy ví, že musí za chvíli odejít. Nikoli s vidinou několika dalších hodin v práci. Tyto výzkumy potvrzují již dlouho nevyřčený nápad, tedy zkrácení pracovní doby.
 
Flexibilní či zkrácená pracovní doba není znamením, že vaši zaměstnanci se chtějí flákat. Právě naopak, chtějí udělat více práce, ale touží i po svém volném čase s rodinou. Motivovaný zaměstnanec je výkonnější a spokojenější. Navíc mu jde lépe rozhodování a má i více nápadů, na rozdíl od přepracovaného a demotiovaného zaměstnance. Rozhodněte se tedy sami, zda je podle vás flexibilní pracovní doba vhodná, či nikoli.
 

Home office jako další benefit

Pracujete občas z domu, i když nejste zrovna nemocní? Home office je skvělá varianta pro lidi, kteří zvládají self-management a jsou schopni poskytovat rychlou zpětnou vazbu na e-maily, smsky a telefonáty.  K home office se lidé uchylují většinou kvůli většímu pohodlí, ale také klidu. Máte-li zaměstnání, kde pracujete a vytváříte konkrétní produkt, a zároveň jste ve firmě jediný, kdo to umí, stává se z vás tak trochu také poradce či konzultant. Budou za vámi chodit obchoďáci a projektoví manažeři a všichni budou od vás vyžadovat informace. Většinou je jen tak neodmítnete, takže ztratíte minimálně třicet minut vysvětlováním něčeho, co vlastně ten člověk v životě nepoužije a příště se zeptá znovu. Právě proto je ideální home office. Do pokoje vás nikdo otravovat nepřijde.

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist