Dvě nabídky práce, jak se rozhodnout? 

Při hledání zaměstnání obvykle reagujeme na více pracovních nabídek, které nás zaujaly. Někdy se může stát a nebývá to vůbec ojedinělé, že se vaše pracovní schopnosti zamlouvají hned více zaměstnavatelům najednou. Prošli jste pohovory a nyní vás čeká zásadní rozhodnutí, pro kterou nabídku se rozhodnout? Dáme vám pár tipů, jak postupovat.

Zhodnoťte pro a proti

RozhodováníDostali jste dvě velmi podobné pracovní nabídky a musíte se rozhodnout pouze pro jednu. Nejprve si udělejte malou soukromou analýzu a zhodnoťte základní aspekty. Porovnejte si náplň práce obou pozic a zkuste se zamyslet nad tím, co by vás více bavilo. Jaké budete mít pravomoci a zodpovědnost? Je tato práce opravdu taková, o jaké jste snili?

Samozřejmě je třeba vzít v potaz také odměny, tedy nejen plat, ale další zaměstnanecké bonusy – stravenky, počet dní dovolené, příspěvek na dopravu, různé volnočasové aktivity a jiné výhody. 
 
Nepřemýšlejte pouze „nyní a teď“, ale zkuste se na obě pracovní pozice podívat z dlouhodobého hlediska. Nabízí zaměstnavatel možností kariérního růstu a další benefity v podobě uplatněné cizího jazyka, možné zahraniční stáže? Zkuste si na tyto otázky odpovědět. 

Zjistěte si více informací o daných společnostech

Jak se říká, štěstí přeje připraveným. Jistě jste si o společnosti, u které jste se ucházeli o práci, zjistili více informací již před prvním pohovorem. Ovšem nyní, kdy máte skutečně do jedné z nich nastoupit, je vhodné opět si vyhledat jejich stránky a důkladně si je přečíst. Zamyslete se, jak vypadalo pracovní prostředí, když jste byli na pohovoru, líbilo se vám tam? 

Dejte si čas na rozmyšlení

Nerozhodujte se ve stresu a pod nátlakem. Neuvážené rozhodnutí bývá často chybné. Dejte si pár dní čas na rozmyšlenou, pokud na vás některý z budoucích zaměstnavatelů tlačí, je to opět negativní bod pro něho. Nenechte se zlákat zdánlivě výhodnou nabídkou. Často to není pouze o penězích, ale o dlouhodobých výhodách a možnostech do budoucna. 
 
Mezi nejvýznamnější aspekty, na které bychom se měli zaměřit, patří:
  1. Finance
  2. Pracovní doba
  3. Pracovní náplň
  4. Kolektiv
  5. Profesionální rozvoj
  6. Firemní kultura
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist