Důvod syndromu vyhoření? Málo času na sebe sama!

Syndrom vyhoření je slovo, které se pro mnohé stalo velkým strašákem, anebo naopak vtipným společníkem, kterého potkávají na každém kroku. Tak jak to tedy je – pravda, nebo mýtus? Jeho nejčastější projevy jsou deprese, chuť seknout se vším, co vás ještě včera bavilo a často i živilo a mít pocit, že jste nic nedokázali a vlastně už ani nedokážete.

Nedostatek vnitřního monologu za to může

Odborníci na pracovní vztahy a psychologii práce se neustále snaží zjišťovat, odkud se vlastně ten syndrom vyhoření bere.  Hlavně pak od okamžiku, kdy čím dál častěji se setkáváme s tímto syndromem nejen u hlavních manažerů, ale také řadových zaměstnanců.
 
Poslední průzkumy se domnívají, že za syndromem vyhoření stojí nedostatek vnitřního monologu. Člověk je vlastně natolik zaměstnán, že nestále pracuje. Pracuje v práci, pracuje doma a pracuje často i v době, kdy to vypadá, že odpočívá. Co z toho plyne? Nejenže má nulový osobní život, bez jakéhokoli kontaktu s jinou realitou, než tou pracovní, ale nemá čas ani sám na sebe, a to je bohužel ta horší varianta.
 
Být workoholik je jedna věc, mít ale tak málo času, že už si nedokážete srovnat ani myšlenky, je věc druhá. V okamžiku, kdy budete fungovat několik dní v kuse, aniž byste neměli ani 15 minut klidu, kdy se vám v hlavě honí nejrůznější myšlenky a vy si z nich třídíte podstatné informace, zpomalte! Předejdete tím nejen něčemu, čemu tak rádi říkáme syndrom vyhoření, ale především:
 
  • Úplně psychické vyčerpanosti
  • Když už ne depresi, tak minimálně hodně špatné náladě
  • Nechuti do práce 

Pokud tedy hledáte odpověď na to, zda je syndrom vyhoření výmysl či ne, přestaňte v hledání. U každého se může projevit trochu jinak a nemusíme mu vlastně vůbec říkat syndrom vyhoření, může jít pouze o vyčerpanost, depresi anebo averzi vůči současnému zaměstnání. Snažte se tomuto všemu předcházet a budete šťastnější.

 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist