Co vám může u pracovního pohovoru uškodit?

V březnu byla naměřena nejnižší nezaměstnanost od roku 2008. To však neznamená, že šéf vám odpustí všechny prohřešky, které na pracovním pohovoru uděláte. Na co byste si určitě měli dát pozor? 
 

Mrkněte se na 4 základní věci, na které je nutné brát zřetel:

Pracovní pohovor1) Lhaní v životopise
Pokud si nechcete utrhnout velkou ostudu, tak v životopise nelžete. Je zbytečně uvádět, že umíte angličtinu na komunikativní úrovni, když zvládáte jen „Hello“. To samé platí třeba o tom, když údajně perfektně ovládáte MS Office Excel, a přitom ho umíte jen zapnout a vytvořit jednoduché funkce. Mnohdy jste totiž u pohovoru vyzváni, abyste své dovednosti ukázali v praxi a taková věc vám může hodně uškodit v pohledu personalistů nebo přijímacího týmu. 
 
2) Zápach z cigaret
Je jasné, že každý řeší stresové situace svým způsobem. Někdo si zapálí, někdo si dá žvýkačku a někdo jde třeba do kostela. Pokud se řadíte mezi kuřáky, velmi pečlivě zvažte, zda vám cigareta před pohovorem za to stojí. Posléze se jen těžce zbavíte zápachu, který na vás zanechá, a ne vždy se dočkáte ze strany zaměstnavatele pochopení. 
 
3) Zpoždění
Pozdní příchody nejsou tolerovány a nepomohou vám ve vytvoření dobrého dojmu na zaměstnavatele. Radši vyjděte na pracovní pohovor s předstihem a přijďte včas. Nedochvilnost by vás mohla stát místo, nezapomínejte na to.
 
4) Stisk ruky
Ačkoliv se vám to může zdát jako nedůležitá věc, tak u určitých pozic je důležité myslet i na stisk ruky. Pokud se hlásíte třeba na pozici učitele nebo manažera, tak „leklá ryba“ značí, že se pro danou práci nehodíte. To samé platí také u opačné verze, kterou je příliš silný stisk. Zkuste to něco mezi tím a hned zapůsobíte lépe!
 
5) Informovanost o zaměstnavateli
Někteří zaměstnavatelé rádi při pohovoru pokládají otázky, ve kterých se zaměřují na váš zájem o danou pracovní pozici a celkově jejich firmu. Proto si určitě před schůzkou zjistěte alespoň základní informace o místě, kam se hlásíte, ať nejste zaskočení.
 
Pět bodů výše patří k hlavním věcem, které se při přijímacím pohovoru sledují Nejdůležitější však je, abyste se na pohovor připravili!
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist