Co nevypadá v životopisech dobře II. - příliš dlouho na jedné pozici

V minulém díle jsme se zabývali situací, kdy uchazeč o práci má v životopise mnoho vystřídaných zaměstnání, ale ve většině vydržel jen několik měsíců. Dnes se podíváme na opačnou situaci – když byl uchazeč o práci v minulém zaměstnání velmi dlouho.

Co je na tom špatně, říkáte si? Která firma by nechtěla loajálního zaměstnance, který byl v minulém zaměstnání očividně oblíbený?shutterstock_134033744_570_02

No většinou máte pravdu, ale ne vždy je to pro personalisty plus.

Pokud jste byli v minulém zaměstnání 15 let a postupně se vypracovali z řadového zaměstnance (dejme tomu skladníka) postupně na vedoucího skladu a nakonec na vedoucího oddělení logistiky, odkud jste odešli, protože hledáte novou výzvu, je všechno v pořádku. Pravděpodobně budete pro firmy velmi atraktivním uchazečem na pozici ve středním či vyšším managementu.

Je tu ale i možnost B. Že jste do firmy nastoupili před 15 lety a za tu dobu je kariérní posun nulový. Jste pořád skladník, případně jste postoupili o jednu pozici výše a pak přišla výpoveď. A to už bude pro potenciální zaměstnavatele varovný signál. Proč?

Ukazuje to, že buď jste v minulém zaměstnání ani za 15 let nedokázali udělat dost dobrý dojem na to, aby vám šéf věřil na povýšení. Případně jste o něj neměli nijak velký zájem, což zase ukazuje na nedostatek ambicí a smíření se s tím, že ustrnete na jednom místě. Pochybná je i vaše schopnost se adaptovat na nové prostředí, přijímat změny a vzdělávat se v oboru.

To nejsou pro zástupce firem pozitivní indicie. Pokud váš příběh z těchto scénářů nevybočuje a nebudete mít logické vysvětlení situace, tak si sebou ponesete dlouhé setrvání na jedné pracovní pozici jako hendikep oproti jiným uchazečům.

Pokud byla vaše pracovní pozice velmi specializovaná a neměli jste z ní prakticky kam postupovat nahoru, tak je vše v pořádku a ani 15 let na této specializované pozici žádné stigma nevytváří. 

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist