Co nabídnout zaměstnavateli, abyste získali práci II.

Na internetu naleznete bezpočet článků na téma motivačních dopisů, pohovorů, jak se na ně správně obléct a podobně. Také o životopisech už se toho psalo hodně. Co vám však málokdo řekne, je odpověď na otázku potenciálního zaměstnavatele, „proč bych měl přijmout zrovna vás?“.

shutterstock_241064617_1117Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem

Jazyková výbava je pro mnoho zaměstnavatelů zásadní. Že se jí na pohovoru pochlubíte, se dá předpokládat a zaměstnavatel to očekává. Na co však mnoho uchazečů o zaměstnání zapomíná, je fakt, že i minimální znalost některého jazyka může být ku prospěchu.

Šéf totiž může potřebovat znalost konkrétního jazyka třeba pro rezervaci hotelu na konferenci, což zvládnete s naprostým minimem. Je tedy dobře zavzpomínat i na ruštinu a další jazyky, které jste třeba kdysi měli na základní škole, ale nemáte žádný certifikát.

Ty my tehdy na golfu…

Nikdy není od věci mít zjištěno zaměstnavatelovy záliby. Ať už se jedná o sport, kulturu či jiné kratochvíle, pokud si uděláte aspoň základní přehled, hned je pohovor příjemnější. Oslích můstků se najde překvapivě hodně, protože, jak známo, šéfové rádi mluví o tom, co mají rádi. Je ale dobré to vždy zaonačit tak, aby vaše sdělení dávalo smysl a nebudilo dojem, že jste na potenciálního zaměstnavatele nasadili soukromého detektiva. Zkrátka a dobře, přirozeně.

Na pardály s papírem, na mladé pušky s Excelem?

Odhadnout budoucího šéfa je často zásadní krok při snaze získat zaměstnání. V současné době je to občas poměrně složité, protože i „stará škola“ zaměstnavatelů musí jít s dobou a přizpůsobovat se. Pokud tedy máte odhad na lidi, nebojte se ho využít.

Archetypů zaměstnavatelů není zase tolik. Jen se zamyslete – starší workoholik, který všechno dělá hezky postaru, mladý kreativec s prosklenou kanceláři a myšlenkovými mapami na omyvatelných zdech a tak podobně. Pokud se trefíte do správného typu, vaše šance se mimořádně zvýší.

A teď hurá na pohovor a zkuste ovládnout situaci díky našim tipům!

 

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist