Co nabídnout zaměstnavateli, abyste získali práci I.

Na internetu naleznete bezpočet článků na téma motivačních dopisů, pohovorů, jak se na ně správně obléct a podobně. Také o životopisech už se toho psalo hodně. Co vám však málokdo řekne, je odpověď na otázku potenciálního zaměstnavatele, „proč bych měl přijmout zrovna vás?“.

shutterstock_249027661_1152_01Loajalita pohladí na duši

Pokud se vám zdá, že loajalita a věrnost již na zaměstnavatele nefunguje, pletete se. Neplatí to samozřejmě vždy, ale v kvalitnějších firmách si umí srdcařů vážit. Pokud na pohovoru příhodně poukážete na to, že za firmu budete dýchat a nebudete ji chtít za dva roky měnit, zaměstnavatel to bude dozajista kvitovat pozitivní reakcí.

I zaměstnavatel je rád chválen

Šéf sice občas musí působit jako dráb, který vládne pevnou rukou, je to však také jenom člověk (aspoň většinou). Pokud vhodně zmíníte, že jste se informovali na atmosféru ve firmě a například pracovní postupy a doplníte to informací, že jste vždycky chtěli v podobném prostředí pracovat, rozhodně to vašim šancím neuškodí. Pozor však na podlézání, vždy je dobré opřít své tvrzení o konkrétní příklady, jinak byste si naopak mohli uškodit, protože kdo by ve firmě chtěl patolízaly.

Já, já, já, jenom já…

Co by vám naopak v moderní firmě mohlo uškodit, jsou prohlášení typu: „Veškerou práci dělám radši sám, protože ostatní to beztak jenom komplikují.“ Je dobré mít na paměti, že kolektivní a týmová práce je základ výnosného a kvalitního podnikání a zaměstnavatelé si na to často velmi potrpí. Takže opět, nenápadně nadnést, že jste týmoví hráči, co mají rádi výzvy. Stejně jako u předchozího bodu platí, že nic se nesmí přehánět. Abyste nakonec nevypadali jako méně kvalifikovaně, než je třeba, protože za vás všechnu práci odvede kolektiv.

S dalšími tipy, jak dát zaměstnavateli dobrou záminku vás přijmout, budete seznámeni v našem dalším článku.

 

Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist