Co je to Age Management

Populace stárne. Rodí se stále méně dětí, ale do důchodu přichází čím dál tím více lidí. Samozřejmě to má dopad také na pracovní život. Prakticky to má za následek, že nám přibývá pracovní síla ve středním věku se zkušenostmi, které ale umí málokterá firma využít. Množství těchto zaměstnanců, je způsobeno vysokou fluktuací. Málokdo v dnešní době pracuje ve stejné firmě více jak deset let, natož pak celý život. Pokud ale každých deset let vyměníme zaměstnání, může se nám stát, že nás kolem padesáti let již nikdo nebude chtít zaměstnat a přestože máme zkušenosti, vyberou raději mladšího a flexibilnějšího pracovníka.
 
Otázkou demografického vývoje v pracovním životě se zabývá Age Management, který má za úkol řízení s ohledem na věk, schopnosti a potenciál zaměstnanců. Age Management se zabývá konkrétními úkoly, jako je například řízení směn na základě podnětů od zaměstnanců, rozvoj příjemného pracovního prostředí, péče o zdraví zaměstnanců a také například aktivní podporu a rozvoj fyzické kondice zaměstnanců.
 
Obecně lze říci, že Age management je činnost, která tu v různých podobách a šíři byla vždy, dnes je ale definován její přesný charakter a vymezeny hranice. Dobrý Age Management může přinést firmě spokojené zaměstnance, kteří nebudou mít potřebu po deseti letech utéct ke konkurenci a stanou se přínosem na dlouhá léta. Znamená to kvalitnější práci, méně nákladů na zaškolování a přirozený kariérní růst pro zaměstnance. Ti si budou moci vyzkoušet ve firmě více činností a stanou se pro firmu důležitější, jelikož budou znát víc, než jen svou každodenní práci.
 
Pokud si své zaměstnance chcete ve firmě udržet, vzdělávat je a růst společně s nimi, podívejte se, co pro to všechno můžete udělat. Třeba právě Age Management může být tou správnou inspirací pro vaši firmu.
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist