Cizí jazyk nám otevírá nový svět

Důležitost znalosti cizích jazyků nám připomínali již na základní škole, kde se zoufalá paní učitelka snažila dostat co nejvíc cizích slovíček do nevinných mozečků žáků prvního stupně. Zpravidla však marně. Co je to, co nás nutí mít odpor k cizím jazykům a bereme je jen jako nutnost, kterou po nás požadují na školách všech stupňů a tříd a po ukončení studia, jakoby něco tak zbytečného jako studium cizího jazyka nikdy neexistovalo?
 
Na mnoha školách i v dnešní době ke studiu nepřistupují zrovna vhodně, a proto hodiny strávené učivem angličtiny, ruštiny či němčiny se spíš stávají jen prázdnými momenty, které nikomu nikdo již nevrátí. Mnohdy až jako dospělí zjistíme, kolik hodin jsme promarnili koukáním se do bílé zdi. Učení jazyků je určitý komfort, který si mnozí rodiče pro své děti dovolit nemohou, a proto je nutí, ať dávají pozor alespoň ve škole, aby z nich pak něco bylo.
 
Znalost jiného než rodného jazyka je určitou vstupenkou do života a určitě i konkurenční výhodou. Bez znalosti angličtiny se neobejdeme, a pokud umíme další cizí jazyk, jen nám to může domoci k získání lepšího zaměstnání.  Cizí jazyk se stává již určitým standardem a bere se jako samozřejmost. Zatímco v západních a často i východních zemích dokáží už žáci na základní škole plynule hovořit v anglickém jazyce, u nás mají problém mnohdy i vysokoškoláci a manažeři na vysokých postech.
 
Znalost jazyka se nejlépe dokazuje v praxi. Ne vždy je to při přijímacím pohovoru proveditelné, a proto zaměstnavatelé kladou důraz na certifikaci. Nejznámější certifikáty pro anglický jazyk jsou pravděpodobně ty Cambridgské. Jedná se o několik zkoušek, jako je KET (A2, mírně pokročilý), PET (B1, středně pokročilý), FCE (B2, vyšší) a s vyšší náročností na jazyk pak CAE pro pokročilé, které slouží jako identifikátor znalosti jazyka. Všeobecně lze říci, že se vyplatí investovat do zkoušky FCE a výš.
 
Pokud si tedy chcete zvýšit kvalifikaci, je dobré začít u jazyků. V dospělosti se stává toto studium částečně i koníčkem, který Vám může zajistit lepší pracovní zařazení.
 
Meus Group

© 2012, MEUS s.r.o
Všechna práva vyhrazena, vyrobilo 4every1 s.r.o.

Splňte si své sny.. pomůžeme vám
TOPlist